Plungės rajono savivaldybės ikimokyklines ugdymo įstaigas lankančių vaikų sveikata 2015 -2016 mokslo metais

2015-11-25

       Vaikystė – tai  gyvenimo  tarpsnis, kai  formuojasi  fiziniai  ir  intelektiniai  gebėjimai, sveikos gyvensenos į gūdžiai. Ikimokyklinio ugdymo į staigos – vienos iš svarbiausių institucijų, ugdančios, saugančios ir stiprinančios vaikų sveikatą.

       Kasmet, prieš prasidedant naujiems mokslo metams, vaikai privalo profilaktiškai pasitikrinti savo sveikatą. Šių patikrinimų metu pedagogai, ikimokyklinių ugdymo į staigų administracijų darbuotojai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistai gauna išsamią informaciją apie mokinių sveikatos būklę. Vaikų profilaktinių sveikatos patikrinimų duomenys padeda kryptingai planuoti ir į gyvendinti sveikatos priežiūrą mokykloje, organizuoti ir į gyvendinti priemones, susijusias su ligų ir traumų profilaktika, taip padedant vaikams saugoti ir stiprinti sveikatą. Sveikatos patikrinimų metu tėvai (globėjai) turi galimybę sužinoti, kokios sveikatos problemos kamuoja jų vaikus, bei gali laiku jiems padėti. Mokiniai profilaktinių sveikatos patikrinimų pažymas į savo ikimokyklines ugdymo į staigas turi pristatyti kasmet iki rugsėjo 15 dienos.

       Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras šiais mokslo metais pirmą kartą rinko ir analizavo vaikų profilaktinių patikrinimų duomenis. 2015-2016 mokslo metais profilaktiškai sveikatą pasitikrino 1 342 vaikai, tai sudarė 99,3 proc. visų moksleivių. Septyni iš dešimties ikimokyklines ugdymo į staigas lankantys vaikai buvo visiškai sveiki, tai yra jiems nenustatytas joks sutrikimas ar diagnozė.

       Išanalizavus duomenis, nustatyta, kad Plungės rajono vaikai dažniausiai turi regos, kraujotakos, kvėpavimo, nervų  sistemos sutrikimų bei dantų ligų.

       Nustatyta, kad po 0,4 proc. mokinių turi per mažą ir per didelį kūno svorį . 98,1 proc. mokinių priskiriami pagrindinei kūno kultūros grupei; tai reiškia, kad jie yra sveiki arba turi nežymių sveikatos sutrikimų ir gali aktyviai sportuoti.

 

Parengė Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.