Plungės rajono savivaldybės delegacijos vizitas Visagine

2014-11-13

            2014 m. lapkričio 11 d. Visagino savivaldybėje viešėjo Plungės rajono savivaldybės administracijos atstovų delegacija, kuriai vadovavo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Delegacijos nariai – Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Albertas Krauleidis ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Plungės rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Vaičekauskas. 

            Svečiai susitiko su Visagino savivaldybės mero pavaduotoja plungiške Elena čŒekiene, Administracijos direktoriumi Virginijumi Andriumi Bukausku ir direktoriaus pavaduotoju Vytautu Šlaustu. Elena čŒekienė trumpai, tačiau išsamiai pristatė miestą, papasakojo apie Visagino į žymias vietas, gyventojus, verslininkus ir dideles į mones. Plungės rajono savivaldybės meras taip pat pristatė Plungės rajono savivaldybę. Pagrindinis vizito, vykusio labai draugiškoje, šiltoje atmosferoje, tikslas – pasidalyti patirtimi apie vaizdo stebėjimo sistemos į rengimą savivaldybėje. Plungės rajono savivaldybės administracija taip pat planuoja į diegti šią sistemą Plungėje, todėl Visagino miesto patirtis yra labai į domi ir svarbi.  

            Visagino savivaldybės administracijos direktorius ir jo pavaduotojas trumpai papasakojo svečiams apie Visagino miesto stebėjimo sistemos ir duomenų perdavimo tinklų į rengimą. Primename, kad darbai buvo vykdomi pagal projektą „Visagino miesto gyvenamųjų rajonų viešųjų erdvių kompleksiškas sutvarkymas, didinant jų investicinį ir gyvenamosios aplinkos patrauklumą“. Per kelis mėnesius Visagine į monė TEO į diegė net 70 valdomų didelės raiškos vaizdo kamerų, kuriomis stebi didžiąsias miesto sankryžas, aikštes bei kitus svarbius objektus. Taip pat miesto prieigose buvo į rengtos dar 5 didelės raiškos vaizdo stebėjimo kameros, kurios fiksuoja į miestą į važiuojančius automobilius bei leidžia atpažinti jų numerius. Speciali sistema informuoja policijos pareigūnus, jei, pavyzdžiui,  pastebėtas ieškomas automobilis. Įrengta sistema leidžia, neišeinant iš komisariato patalpų, stebėti svarbiausius miesto objektus bei operatyviai reaguoti į į vykius. Pasak direktoriaus, sistemai dar oficialiai nepradėjus veikti, jau buvo išaiškinta keletas nusikaltimų. 

            Delegacijos nariai padėkojo už draugišką priėmimą, palinkėjo nuoseklaus tolesnio bendradarbiavimo ir klestėjimo abiem savivaldybėms.

            Po susitikimo svečiai lankėsi Visagino policijos komisariate. Kameroms valdyti Visagino policijos komisariato patalpose į rengta šiuolaikinė dispečerinė, kurios darbuotojai operatyviai reaguoja į pastebėtus pažeidimus ir į vykius.

 

Plungės rajono savivaldybės mero patarėjas G. Vaitkevičius

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.