Plungės rajono savivaldybės administracijos atstovai dalyvavo, steigiant naują Europos kultūros tinklą

2017-09-262017 m. rugsėjo 22-23 dienomis Kluže – Napokoje (Rumunija) vyko Europos  kultūros tinklo steigiamoji konferencija. Joje  kartu su kitais atstovais iš Eleusis (Graikija), Aveiro, Bragos, Guimaraes (Portugalija), Košice (Slovakija), Leeds (Jungtinė Karalystė), Timasoara (Rumunija), Klaipėdos (Lietuva) dalyvavo ir Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Vida Saukalienė bei Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Ingrida Stanienė.  

Į šią konferenciją buvo kviečiami tie Europos miestai, kurie kandidatavo tapti Europos kultūros sostinėmis savo šalyse, bet joms nepavyko laimėti šio titulo. Kaip žinia, miestai, siekę tapti Europos kultūros sostinėmis, įdėjo daug pastangų, kurdami kultūros strategijas bei renginių programas, tačiau daugelyje miestų jos taip ir liko neįgyvendintos.  

„Klužas – Napoka pripažįsta kultūros vaidmenį miesto socialiniame ir ekonominiame vystyme. Mes esame miestas, turintis aukščiausią kultūrinį gyvybingumą Rumunijoje, o mūsų vietos kultūros strategija yra be galo svarbi viso miesto plėtrai. Mes ieškome Europos miestų, kuriems taip pat yra svarbi kultūra ir jos vystymas tam, kad taptume sąjungininkais naujai kuriamam Europos kultūros tinklui,“ – teigė Klužo – Napokos miesto meras Emilis Boka bei kultūros centro direktorius Stefanas Teisanu.

Konferencijos dalyviai vieningai pripažino, jog yra suinteresuoti šio tinklo kūrimu ir pasiryžę jį plėtoti, nes vis daugiau miestų stengiasi iš naujo įvertinti  kultūros svarbą savo miestų plėtrai. Konferencijos metu buvo aptarti Europos kultūros tinklo administravimo, veiklos organizavimo principai ir kiti klausimai, o savo pranešimais ir įžvalgomis dalijosi Carlos Martins, 2012 metų Europos kultūros sostinės – Guimaraes – programos direktorius, Europos Komisijos atstovas Steev Green, kitų šalių atstovai.

Džiugu, jog Plungės miestas tapo vienu iš naujo Europos kultūros tinklo steigėjų.


Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus
vedėjo pavaduotoja Vida Saukalienė
 
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.