Raginame tinkamai prižiūrėti gyvenamąją aplinką!

Plungės rajono savivaldybės administracijoje viešosios tvarkos kontrolės funkcijas šiuo metu vykdo trys viešosios tvarkos specialistai.

Atėjus pavasariui viešosios tvarkos specialistai daug dėmesio skiria tikrindami, kaip Plungės miesto gyventojai laikosi komunalinių atliekų ir gyvenamųjų vietovių tvarkymo bei švaros taisyklių. Savivaldybėje tenka sulaukti gyventojų skundų dėl apleistų sklypų, negenimų gyvatvorių, dėl atliekų tvarkymo ne pagal reikalavimus ir pan. Ypatingas dėmesys skiriamas renovuojamų daugiabučių namų aplinkai. Tikrinama, ar renovacijos vietos tvarkingos, aptvertos, ar renovacijos metu naudojamų medžiagų ir atliekų neišpučia vėjas. Esant poreikiui vyksta reidai, patikrinimai ir su kitų institucijų atstovais.

Gyventojai vis dar palieka prie buitinių atliekų konteinerių didžiąsias atliekas: kartonines dėžes nuo internetu užsakytų baldų, elektros, elektronikos prekių. Didesnes atliekas (baldus, remonto, statybines medžiagas) gyventojai prie konteinerių suneša naktimis, slapstydamiesi, suprasdami, kad negerai daro. Kartais žmones išduoda ant dėžių likę užklijuoti adresai. Tuomet viešosios tvarkos specialistai skambina aptiktais kontaktais ir prašo sutvarkyti, ką išmetė. Paskambinus ir perspėjus, kad privalo susitvarkyti, plungiškiai tai padaro labai greitai. Vykdant kontrolės ir prevencijos priemones, viešosios tvarkos specialistams kartais tenka ne tik drausminti netinkamai besielgiančius asmenis, bet ir taikyti jiems administracinę atsakomybę.

Už teritorijos tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 366 straipsnyje numatyta nuobauda – įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 140 eurų, o už pakartotinį pažeidimą numatyta bauda nuo 140 iki 600 eurų.

Raginame atliekas tvarkyti pagal reikalavimus, neteršti gamtos ir gyvenamosios aplinkos!

Viešosios tvarkos specialistai taip pat kontroliuoja, kaip Plungės miesto ir rajono teritorijose  laikomasi gyvūnų gerovę ir apsaugą užtikrinančių teisės aktų, komunalinių atliekų ir gyvenamųjų vietovių tvarkymo bei švaros taisyklių, reklamos, prekybos viešose vietose, valstybinės vėliavos iškėlimo tvarkos ir kitų teisės aktų. Pagal kompetenciją viešosios tvarkos specialistai prižiūri, kaip vykdomi kiti teisės aktai, reglamentuojantys viešąją tvarką (viešosios rimties trikdymo, alkoholinių gėrimų vartojimo viešose vietose, rūkymo vietose, kur tai draudžiama daryti ir kt.) bei Kelių eismo taisyklių laikymąsi (transporto priemonių stovėjimo tvarką gyvenamosiose zonose ir kiemuose).

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinti naujieną

Visi komentarai

Komentarų nėra
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site.