Plungės rajono savivaldybėje vyko susitikimas su VšĮ „Versli Lietuva“ atstove

2017-09-28

Rugsėjo 26 d. Plungės rajono savivaldybės administracijos kvietimu vyko susitikimas su VšĮ „Versli Lietuva“atstove. Susitikimo tikslas – aptarti Plungės rajono savivaldybės verslumo skatinimo priemones rajono verslininkams. Savivaldybė šiuometu teikia paramą smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjektams, yra sudaryta galimybė verslininkams už sukurtą naują darbo vietą gauti žemės, žemės nuomos ir turto mokesčių lengvatas. Susitikime dalyvavo Administracijos direktorius Albertas Krauleidis, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Kerpauskas, mero patarėjas Mantas Česnauskas, SVV rėmimo komisijos nariai – Ričardas Jocys, Stasys Piepalius, Daiva Mažeikienė, Žaneta Piepalienė, – Administracijos darbuotojai ir verslo atstovai.

Susitikimo metu VšĮ „Versli Lietuva“ projektų vadovė Eglė Stebulienė pateikė savo pastebėjimus ir rekomendacijas dėl šiuometu savivaldybėje teikiamos paramos verslininkams. Taip pat pasidalijo kitų savivaldybių gerąja patirtimi. Viešnia siūlė verslumo skatinimo priemones labiau koncentruoti  į naują verslą pradedančius verslininkus, jiems sudarant sąlygas gauti paramą subsidijomis: būtinos įrangos, technikos įsigijimui ir pan. Taip pat siūlė apsvarstyti galimybę verslininkams kompensuoti dalį palūkanų.

Susitikime dalyvavę SVV komisijos nariai pritarė „Verslios Lietuvos“ atstovės pateiktoms rekomendacijoms, tačiau šiuometu verslininkams skirtas finansavimas yra labai mažas – 2017 metams skirta vos 10 000 eurų. Nepaisant to, susirinkę dalyviai pasidžiaugė, kad ir tokia maža suma skirta verslui skatinti, tačiau tai pirmas mažas žingsnis padėti mūsų rajono verslininkams. Susitikimo metu tiek Administracija, tiek verslo atstovai sutiko, kad šiuometu bendradarbiavimas tarp šių dviejų struktūrų yra labai silpnas, ir tokių susitikimų kaip šis turi būti ne vienas. Eglė Stebulienė, kaip vieną iš galimybių didinti bendradarbiavimą, įvardijo „Mero pusryčių“ rengimą, kurio metu tiek Savivaldybės valdžia, tiek verslininkai galėtų aptarti savo problemas ir kartu bandyti ieškoti būdų jas išpręsti, tačiau, kaip pabrėžė Eglė Stebulienė, to norėti turi būtent verslo atstovai.

Susitikime dalyvavę verslininkai pritarė „Verslios Lietuvos“ atstovės siūlymui ir labai apgailestavo dėl šiuometu esančio mažo verslininkų aktyvumo, nes tik kartu dirbant galima pasiekti teigiamų pokyčių.

 „Verslios Lietuvos“ atstovės vizitą teigiamai vertino ir Savivaldybės, ir verslo atstovai. SVV komisijos nariai pažadėjo, esant galimybei, atsižvelgti į Eglės Stebulienės rekomendacijas. Administracija ir toliau tikisi sulaukti VšĮ „Versli Lietuva“ atstovų, kurie mūsų rajono verslininkams suteiks naudingos ir aktualios informacijos. 

Informaciją rengė Strateginio planavimo ir investicijų skyrius
 

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.