Plungės rajono savivaldybė tampa vis patrauklesne vietove Lietuvos žemėlapyje

2012-09-26

 
 

           Å ią savaitę plungiškius maloniai nustebino  žurnalo „Veidas“ 38 numeryje paskelbtas 2012 m. Lietuvos savivaldybių reitingas: iš 60 savivaldybių Plungei atiteko 19 vieta. Iš pirmo žvilgsnio – džiaugtis lyg ir nėra kuo, tačiau statistikai, rengę reitingų suvestines, išanalizavo daug vietos socialinės, ekonominės, kultūrinės aplinkos, investicijų pritraukimo, regiono augimo  planavimo ir kitų rodiklių, kuriuos susumavus, Plungės rajono savivaldybės reitingas iš pernai buvusios 37 vietos pakilo į 19-ąją. Tyrimui vykdyti buvo naudojami oficialių šaltinių – Finansų ministerijos, Lietuvos statistikos departamento, Lietuvos automobilių kelių direkcijos, Lietuvos darbo biržos, Nacionalinės mokėjimo agentūros, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos, Higienos instituto, savivaldybių, Å vietimo ir mokslo ministerijos Å vietimo informacinių technologijų centro, Valstybinės kainų ir energetiko kontrolės komisijos, Vidaus reikalų ministerijos ir kitų institucijų –  duomenys. Įvertintas kiekvienos savivaldybės gyventojų skaičiaus pokytis, bedarbių skaičius, savivaldybių skolos, gyventojus pasiekusi ES parama, veikiančių į monių kiekis, tiesioginės užsienio investicijos, šildymo kainos, renovuotų mokyklų, sveikatos priežiūros į staigų skaičius, kiti rodikliai.  Didelis dėmesys, vykdant analizę, skirtas socialiniams rodikliams: socialinės rizikos šeimų, socialinių išmokų gavėjų, vaikų, gaunančių nemokamą maitinimą mokyklose, skaičiui ir pan.
           Taigi, šio didžiulio darbo išvados tarytum kalba, kad rajone vyksta teigiami socialiniai pokyčiai. Juos pastebi dažnas plungiškis: vykdomi stambūs projektai miesto ir miestelių infrastruktūrai gerinti, renovuojami švietimo, kultūros paskirties pastatai, rekonstruojami kultūros paveldo objektai, nuosekliai į gyvendinama turizmo plėtrai palanki infrastruktūra, suteiksianti naują gyvenimą Platelių poilsio regionui. Ambicingi ir ateities planai: Plungės kraštas turi tapti  patraukliu Vakarų Lietuvos turizmo ir poilsio centru su gerai išplėtota susisiekimo ir inžinerine infrastruktūra, pritaikyta rajono gyventojų ir svečių poreikiams, su optimaliai išvystyta pramone, palankia verslui aplinka. čŒia bus  sudarytos visapusiškos sąlygos aktyviam ir pasyviam poilsiui, našiam darbui, čia bus puoselėjamas turtingas istorinis, kultūrinis ir gamtinis palikimas. čŒia kasmet taps jaukiau ir patogiau augti ir  gyventi. 
           Daugiau informacijos galima rasti 2012 m. rugsėjo 17 d. žurnale „Veidas“, Nr.38 arba žurnalo interneto svetainėje www.veidas.lt.
          
Savivaldybės informacija


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.