Plungės rajono savivaldybė sutaupė virš 3 mln. litų

2014-12-29

 

       Daugiau kaip 3 mln. litų – tiek lėšų šiemet pavyko sutaupyti Plungės rajone, pradėjus atidžiau skirstyti socialines pašalpas. Atrodo, kad būtent dėl to šiems metams besibaigiant Plungės rajono savivaldybės administracijos koridoriuose tvyro kur kas džiugesnės nuotaikos nei prieš metus.

       Šiemet ne tik nesiruošiama išleisti darbuotojų nemokamų atostogų – net žadama dar gruodį išmokėti atlyginimus už paskutinį šių metų mėnesį . Šito Plungės rajono savivaldybės administracijoje jau seniai nebuvo.

       Apie tai, kaip sekėsi surinkti lėšas į šių metų Savivaldybės biudžetą, praėjusią savaitę vykusiame Ekonomikos,  finansų ir biudžeto komiteto posėdyje papasakojo Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Daiva Mažeikienė. Pasak jos, šiemet neblogai sekasi rinkti gyventojų pajamų, žemės, nekilnojamojo turto ir kitus mokesčius. Be to, Savivaldybės į monės ir į staigos, net ir negavusios visų metų pradžioje prašytų lėšų, sugebėjo išsiversti, o kai kurios net sutaupė. Todėl gauti keli prašymai leisti į sigyti naujo turto. Lopšelis-darželis „Pasaka“, Kulių, Žlibinų, Nausodžio, Šateikių seniūnijos, Savivaldybės administracija nori pirkti kompiuterių ir jų priedų, Žemaičių dailės muziejus – į rangą rūbinei, Stalgėnų seniūnija – sodo traktoriuką. Sutaupytos mokinio krepšelio lėšos leis atnaujinti kompiuterius ir kai kurioms mokykloms.

       Nors apie kitų metų biudžetą plačiau dar nekalbama, atskirai svarstomi kai kurie prašymai kitąmet skirti lėšų vienam ar kitam reikalui. Vieną prašymą Ekonomikos,  finansų ir biudžeto  komitetui pateikė Vietos ūkio ir turto skyriaus specialistas Kazys Milierius. Jis priminė, kad kitąmet prasidės antrasis daugiabučių atnaujinimo etapas. Norą jame dalyvauti pareiškė 45 daugiabučiai, o juose yra 46 socialiniai būstai – šių renovacijos išlaidas turi padengti Savivaldybė. A. Milierius pateikė skaičiavimus, kad tam kitų metų biudžete reikėtų numatyti 1,5 mln. litų. Tiesa, dalis nespėtų panaudoti lėšų persikels iš šių metų biudžeto, tad papildomai, jei tik darbai vyks taip, kaip suplanuota, reikės kiek daugiau nei milijono litų.

 

Informacija parengta pagal laikraščio „Žemaitis“ korespondentės Jurgitos Naglienės medžiagą


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.