Plungės rajono savivaldybė kviečia susitvarkyti savo aplinką

2017-04-13

       Atėjus pavasariui, akis bado šiukšlynai. Kviečiame gyventojus susitvarkyti daugiabučių namų kiemus. Tikimės, kad įmonių, įstaigų  ir organizacijų kolektyvai taip pat pasirūpins savo aplinka.

       Plungės rajono savivaldybės tarybos 2017 m. kovo 30 d. sprendimu T1-70 patvirtintos naujos Plungės rajono savivaldybės teritorijos tvarkymo ir švaros taisyklės, kurios draudžia deginti miestuose ir gyvenvietėse augalus, jų dalis ir atliekas. Už šių reikalavimų nesilaikymą yra numatyta administracinė atsakomybė, kurią nurodo Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 286 straipsnis. Asmenims, specialiai padegusiems nenupjautos ir nesugrėbtos sausos žolės plotus, gresia bauda nuo 50 iki 300 eurų. Padegusiems sausos žolės plotus nuo netinkamai kūrenamo laužo asmenims gresia administracinė bauda nuo 30 iki 230 eurų. Priešgaisrinės apsaugos priemonių nesiėmimas, pastebėjus savo žemėje ražienų ar nesugrėbtų (nesurinktų) šiaudų gaisrą, žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams užtraukia baudą nuo 30 iki 170 eurų.

       Tvarkant aplinką ir norint sudeginti sugrėbtos sausos žolės, nukritusių medžių lapų atliekas, sausas šakas ar kitus surinktus (sugrėbtus) krūvose augalus, tai galima daryti tik kaimo vietovėse, ne arčiau kaip 30 m atstumu iki bet kokio statinio. Aplink kūrenamas atliekų krūvas neturi būti sausos nenupjautos žolės (tai daryti būtų saugiausia suartoje dirvoje), kūrenimui turi būti pasirinkta nevėjuota diena. Pats deginimas turi būti nuolat stebimas (rekomenduotina, kad stebėtojas turėtų nors ir pačias primityviausias ugnies gesinimo priemones), baigus kūrenti smilkstančią ugniavietę, privaloma užgesinti užpilant vandeniu, smėliu ar panašiai.

       Primename, kad draudžiama vedžioti gyvūnus vaikų žaidimų aikštelėse, sporto aikštynuose, stadionuose. Asmenys, viešose vietose vedžiojantys šunis, turi surinkti jų šunų paliekamus ekskrementus. Gyventojai privalo nedėti stambiagabaričių atliekų prie konteinerių, o jas pristatyti į stambiagabaričių atliekų aikštelę Jėrubaičių km., Plungės raj. Telefonas pasiteirauti 8 630 01 276. Draudžiama pilti atliekas ar palikti šiukšlių maišuose šalia bendro naudojimo antrinių žaliavų surinkimo konteinerių. Draudžiama į konteinerius mesti medžių šakas ir žaliąsias atliekas.

       Draudžiama rašinėti, braižyti, piešti ar terlioti ant pastatų, tvorų, tiltų atramų, kelio ir kitų informacinių ženklų bei kitų statinių, kitaip juos gadinti,  plauti transporto priemones ne tam skirtose vietose, laikyti automobilius, iš kurių teka degalai arba tepalai, bendrojo naudojimo aikštelėse, daužyti butelius, spjaudyti, mėtyti nuorūkas, popierius, pakuotes, kramtomą gumą, saulėgrąžų lukštus, kitokias šiukšles, kitaip teršti ar šiukšlinti aplinką, gadinti šiukšlių dėžes, konteinerius.

       Pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnio 1 dalį savivaldybių tarybų patvirtintų teritorijos tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dvidešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų.

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.