Plungės rajono policijos komisariatas baigė įgyvendinti projektą „Policijos, Savivaldybės bei sveikatos ir švietimo įstaigų bendradarbiavimo bei darbuotojų gebėjimų, vykdant narkotinių medžiagų…”

2016-07-28

 

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Plungės rajono policijos komisariatas baigė įgyvendinti projektą „Policijos, Savivaldybės bei sveikatos ir švietimo įstaigų bendradarbiavimo bei darbuotojų gebėjimų, vykdant narkotinių medžiagų vartojimo prevenciją, stiprinimas” (Nr. NOR-LT10-VRM-01-K-01-016), kuris buvo finansuojamas pagal 2009-2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų įgyvendinimo reglamentą. Šio projekto tikslas – policijos, Savivaldybės bei sveikatos ir švietimo įstaigų bendradarbiavimo bei darbuotojų gebėjimo stiprinimas, vykdant narkotinių medžiagų vartojimo prevenciją. Projekto vykdymo partneriai – Plungės rajono savivaldybė ir Bjerkreimo komuna (Norvegijos Karalystė). Projekto biudžetas sudarė 24.587,18 €, iš jų 20874,52 € sumą sudarė paramos ir bendrojo finansavimo lėšos iš Norvegijos finansinio mechanizmo programos LT 10, o pareiškėjo ir partnerio nuosavos lėšos sudarė 3131,18 €.
Pastaraisiais metais, suaktyvinus kovą su nelegalia psichoaktyviųjų medžiagų apyvarta Plungės rajone, nustatoma vis daugiau asmenų, vartojančių narkotines medžiagas bei užsiimančių nelegalia jų apyvarta. Ypač didelį nerimą kelia jaunas šių asmenų amžius. Todėl šio projekto misija buvo sustiprinti ir suaktyvinti bendradarbiavimą tarp rajono institucijų, vykdančių narkotinių medžiagų prevenciją, gerinti jų darbuotojų gebėjimus, organizuoti bendras prevencines priemones, kad kuo ankstesniame periode būtų nustatomi asmenys, vartojantys narkotines medžiagas, bei didinti mokinių tėvų indėlį į narkomanijos prevenciją. Per vienuolika projekto vykdymo mėnesių organizuoti trisdešimt devyni įvairūs mokymai ir seminarai pedagogams, moksleivių tėvams, kitų institucijų, dirbančių prevencinį darbą, su rizikos grupės asmenimis, darbuotojams ir pareigūnams. Šie mokymai buvo išskirtiniai tuo, kad dalyviai, daugiau ar mažiau turintys teorinių žinių apie narkotines medžiagas, galėjo „gyvai“ pamatyti narkotikų vartojimui bei paruošimui naudojamus įrenginius ir daiktus bei įvairių narkotinių medžiagų imitacijas, sužinoti, kaip lengviausiai atpažinti narkotikus vartojusį asmenį, kaip elgtis, įtarus, kad asmuo vartoja ar platina narkotines medžiagas.
Projekto vykdymo metu Plungės rajono policijos komisariato pareigūnai ir Plungės rajono savivaldybės atstovai vyko į Norvegijos Karalystę, kur Bjerkreimo komunoje bei Rogalando apskrityje susipažino su narkomanijos prevencijos priemonėmis bei institucijų prevencinio bendradarbiavimo metodais. Su šia gerąja Norvegijos institucijų patirtimi buvo supažindinti ir organizuotų mokymų dalyviai.
Projekto mokymuose aktyviai dalyvavo ir policijos pareigūnai iš visų Klaipėdos vyriausiajam policijos komisariatui priklausančių teritorinių policijos komisariatų, o taip pat iš Telšių ir Mažeikių policijos komisariatų. Pažvelgti į gilesnes psichologines psichotropinių medžiagų vartojimo priežastis pareigūnams padėjo lektorė psichologė Virginija Servutienė. Pareigūnai pagilintas teorines žinias taikė praktikoje – vykdant praktinius mokymus, buvo organizuojamos prevencinės priemonės Plungės, Skuodo, Mažeikių rajonuose bei Palangos mieste, kurių metu buvo nustatyti trys asmenys, vartoję narkotines medžiagas, ir pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotikais.
Baigiamuosius projekto mokymus vedė ne tik pareigūnai iš Plungės policijos komisariato, bet ir iš Norvegijos Egersundo policijos. Tad Lietuvos ir Norvegijos policijos pareigūnai turėjo galimybę pasidalyti patirtimi apie narkotinių medžiagų paplitimą jų šalyse, narkotinių ir psichotropinių medžiagų platintojų sulaikymo mastus, specialiųjų tarnybų darbą, kovojant su nelegalia narkotikų apyvarta.
Per projekto vykdymo laikotarpį surengta penkiolika teorinių, aštuoniolika praktinių mokymų ir šeši baigiamieji seminarai. Mokymuose dalyvavo šeši šimtai keturi asmenys. Aukšti gebėjimų stiprinimo renginių pasitenkinimo kokybe rodikliai parodė, kad projektas buvo naudingas. Tikimasi, kad sėkmingos projekto veiklos lems glaudesnį bendradarbiavimą tarp Plungės rajono institucijų ir gyventojų narkomanijos prevencijos srityje.

 

Plungės rajono policijos komisariato informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.