Plungės rajono mokyklose – beveik 5 000 mokinių

2014-09-11
 Prieš savaitę Rugsėjo 1-osios skambutis visus Lietuvos moksleivius vėl sukvietė į mokyklas. Jau ne vienerius metus konstatuojama, kad mokinių mažėja. Vienas iš faktorių – sumažėjęs gimstamumas, kitas – emigracija. Apžvelkime, kokia padėtis Plungės rajono savivaldybės mokyklose ir mokyklėlėse.

Kaip sakė Plungės r. savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyr. specialistė Birutė Brogienė, šiemet į mokyklų suolus sėdo daugiau pirmokėlių nei praėjusiais metais. Pasipuošę, nešini gėlėmis ir, ko gero, labai jaudindamiesi, pirmą kartą mokyklų duris pravėrė 358 Plungės rajono pirmaklasiai. Anot specialistės, pirmokų skaičius didėja jau antri metai. 2012-ųjų rugsėjį į pirmą klasę žingsniavo 308 vaikai, praėjusiais metais jų buvo jau 343, o šiemet – dar daugiau.

Nesunku atspėti to didėjimo priežastį – mokyklas pradėjo lankyti vaikai, gimę tais gerais laikais, kai mamoms buvo sudarytos itin palankios sąlygos gimdyti ir auginti mažylius. Tikėtina, kad dėl tos pačios priežasties pirmokėlių skaičius turėtų augti dar bent dvejus metus.

Jei mažiausiųjų moksleivių skaičius rajone auga, abiturientų, priešingai, – mažėja. Šiais metais į dvyliktas klases susirinko 320 abiturientų, pernai jų buvo 348. Anot specialistės, vyresnėse klasėse mokinių skaičius nuolat mažėja. Be to, nors pirmokų padaugėjo, tačiau bendras mokinių skaičius Plungės rajone, lyginant su praėjusiais metais, sumažėjo 202.

Mažėjant vaikų skaičiui, kai kuriose mokymo įstaigose aptirpo ir klasių komplektų. Ne vienoje pagrindinėje mokykloje kai kurios nebesukomplektuotos, moksleiviams tenka mokytis jungtinėse klasėse. Štai Žlibinų Igno Končiaus ir Stanelių pagrindinės mokyklos šiemet neturi nei devintokų, nei dešimtokų. Kantaučių pagrindinėje neliko penktos ir devintos klasių. Stalgėnų pagrindinė mokykla nesuformavo devintokų klasės.

Miesto pagrindinėms mokykloms šiek tiek lengviau. Senamiesčio mokykloje suformuota po 3-4 kiekvienos klasės komplektus. Šioje mokykloje mokosi šiek tiek daugiau nei 800 mokinių. „Ryto“ pagrindinėje taip pat sudaryta ne po vieną kiekvienos klasės komplektą, iš viso – 32. Akademiko Adolfo Jucio pagrindinėje mokykloje mokosi apie 300 vaikų, čia suformuota 16 komplektų, 10 – „Babrungo“ pagrindinėje mokykloje.

„Saulės“ gimnazijoje mokosi 672 mokiniai. Pirmų ir antrų gimnazijos klasių – po 4 komplektus, trečių ir ketvirtų klasių – po 8. Šiemet paskutiniuosius mokslo metus gimnazijoje praleis 212 abiturientų. Pernai gimnaziją baigė dešimčia daugiau. Platelių gimnazijoje mokosi šiek tiek daugiau nei 200 mokinių. Pusė iš jų – 9-12 klasėse.

Skaičiai rodo, jog vienos mokyklos, rinkdamos mokinius, problemų neturi, kitoms net apie galimą reorganizaciją tenka pamąstyti. Kaip sakė Švietimo skyriaus vedėjas Rolandas Raibužis, šiais metais mokinių sumažėjo 202 (pernai – apie 400), o kaip bus kitais metais, nežinia. Šį rugsėjį į rajono mokyklų suolus sėdo beveik 5 000 moksleivių.

Rugsėjo 1-ą koncerto „Ir vėl Rugsėjis…”, kurį organizavo Plungės rajono savivaldybė, miesto Senamiesčio aikštėje moksleivius naujų mokslo metų pradžios proga pasveikino rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Savivaldybės administracijos direktorius Albertas Krauleidis, Švietimo skyriaus vedėjas R. Raibužis.

Susirinkusiesiems koncertavo Plungės lopšelių–darželių „Nykštukas“, „Raudonkepuraitė“, „Vyturėlis“, „Pasaka“, „Rūtelė“, Akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos, Senamiesčio mokyklos mokytojų ir moksleivių, „Saulės“ gimnazijos, Technologijų ir verslo mokyklos meno kolektyvai.

Koncertą vainikavo TV muzikinio projekto „X faktorius“ dalyvio, repo atlikėjo EDENO pasirodymas.

   
   
   
   
   
   
   
   
   


Jolanta Vasiliauskienė
Informacija paruošta pagal laikraščio „Plungė” medžiagą
 

Nuotraukos Gintauto Vaitkevičiaus


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.