Plungės rajono miesteliai žydi pokyčiais!

2022-05-27

Darbais ir gerais žmonėmis šį pavasarį žydi ne tik Plungės miestas, bet ir rajono seniūnijose esantys miesteliai. Vienas iš jų – Kuliai, kuriame kadaise kunigavo ir gyveno rašytojas Juozas Tumas-Vaižgantas, kuriame žemaičių vyskupas Jurgis Tiškevičius pastatė bažnyčią, ir kuris iki šiol žavi savo muziejumi, kultūros darbuotojų bei bendruomenės idėjomis, aktyviais bei darbščiais gyventojais.

Vienas iš gyventojams reikšmingiausių pokyčių – Kulių miestelio Aušros ir Liepų gatvių rekonstrukcija.

Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas informuoja, kad Kuliuose prasideda kapitalinis valstybinės reikšmės kelio Nr. 3213 Kuliai – Šiemuliai – Gaudučiai ruožo (Aušros ir Liepų gatvių) remontas: „Kelyje bus atnaujinta važiuojamoji kelio danga, šaligatviai, apšvietimas, lietaus nuotekų surinkimas, bus rekonstruojamas autobusų stotelės paviljonas, vykdomi kiti darbai. Parengiamieji darbai jau pradedami, gatvių rekonstrukciją vykdo Lietuvos automobilių kelių direkcija, apie 150 tūkst. eurų prisidedame mes, savivaldybė“.

Gatvių rekonstrukcija yra viena iš didžiausių, bet ne vienintelė permaina Kuliuose.

Šiemet Plungės rajono savivaldybė biudžete skyrė keliasdešimt tūkstančių eurų Kulių kapinių teritorijai tvarkyti. Dar 9 tūkst. eurų savivaldybė skyrė Kulių miestelio kapinėse esančių partizanų kapavietei sutvarkyti. Prie kapavietės tvarkymo 10 tūkst. eurų prisidėjo Lietuvos gyventojų genocidų ir rezistencijos tyrimų centras.

Paminėtina ir tai, kad šių metų savivaldybės biudžete numatytos lėšos atviros bendruomenės kūrybos erdvei Kuliuose.

Pasak savivaldybės administracijai vadovaujančio Mindaugo Kauno, tęsiamas Kulių gimnazijos remontas – darbams vykdyti gauta 375 tūkst. eurų!

Esama ir daugiau puikių žinių.

„Šiemet Kuliai parodė šaunų pavyzdį kitoms seniūnijoms ir miesteliams – vienybės ir aktyvumo dėka iš savivaldybės biudžeto gaus daugiau nei 70 tūkst. eurų! Iš trijų dalyvaujamojo biudžeto kategorijų net dvejose pergalę iškovojo Kuliai, kuriems skirsime 59 999,16 eurų sukurti naują poilsio erdvę Parko/J.Tumo Vaižganto g., o dar 10 tūkst. 304,46 eurus skirsime Kulių miestelio sporto aikštyno apšvietimui įrengti. Taigi, pokyčių Kuliams – gana nemažai, miestelis atgims, ir tai bus padaryta savivaldybės ir Kulių seniūnijos gyventojų bendrystės dėka,“ – teigia Mindaugas Kaunas.

Pastaraisiais metais Plungės rajone daug darbų atlikta, daug vykdoma šiuo metu, ir ne mažiau suplanuota ateičiai. „Galbūt per mažai savo tikslus ir darbų rezultatus pristatome viešumoje, bet rajonas išties keičiasi į gera: kartu su savivaldybės tarybos nariais, su savivaldybės administracijos kolektyvu nuoširdžiai stengiamės pagerinti gyvenimo sąlygas rajone, dėmesį ir lėšas skiriame ne tik Plungės miestui – rūpinamės ir seniūnijų miesteliais. Nepaneigtina, kad neišspręstų problemų – apstu, bet su šia problema susiduria visos Lietuvos savivaldybės. Paeiliui, sistemingai, lydimi gyventojų palaikymo ir supratimo, pakeisime ne tik Kulius – sutvarkysime ir kitus miestelius,“ – teigia trečius metus Plungės rajono savivaldybės administracijai vadovaujantis Mindaugas Kaunas.

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.