Plungės rajono maudyklų vanduo – švarus

2015-07-14

        Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės vykstantiesiems maudytis pataria pasidomėti maudyklos vandens kokybe. Jei maudyklos vanduo atitinka higienos normos reikalavimus, galima maudytis vandenyje nepakenkiant sveikatai.

        Plungės rajone yra stebima maudyklų vandens kokybė, siekiant įvertinti, ar vanduo jose yra tinkamas maudytis. Tyrimai atliekami maudymosi sezono metu (vasarą) kas dvi savaites. Tyrimai vykdomi šiose maudynių vietose: „Plokštinės“, „Beržynėlio“, Ąžuolų salos“ stovyklavietėse, „Linelio“, Beržoro ežero ir Platelių miestelio maudymosi vietose, Babrungo upėje prie Vandentiekio g., Gandingos tvenkinyje, maudymosi vietose prie kolektyvinių sodų Kaušėnų kaime ir Gandingos tvenkinyje prie irklavimo bazės, Babrungo upėje prie buvusios pirties pastato, S. Neries g., Plungės mieste.

Akimirkos iš akcijos „Būkite atsargūs prie vandens“


        Pasidomėti maudyklų vandens kokybe galima Sveikatos mokymo ligų ir prevencijos centro interneto svetainėje, Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro interneto svetainėje www.plungesvsb.lt ir www.plunge.lt. Informacija atnaujinama iš karto gavus duomenis iš laboratorijos.

        Maudyklų vandens kokybė tiriama atsižvelgiant į du mikrobiologinius parametrus – žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Būtent šios bakterijos ir parodo, ar vanduo yra užterštas, ar ne. Maudantis mikroorganizmais užterštame vandenyje galima susirgti odos, akių, ausų, viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Nurijus tokio vandens galima susirgti virškinamojo trakto ligomis.

        Paskutinių tyrimų rezultatai parodė,  kad visų maudyklų vandens kokybė atitiko Lietuvos higienos norma HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reglamentuotus vandens kokybės reikalavimus, ir jose maudytis galima.  Nuolaužų, plūduriuojančių medžiagų, dervų likučių, stiklo, plastiko, gumos ir kitų liekanų nebuvo pastebėta.

        2015 m. liepos 3-4 dienomis Plungės rajono „Plokštinės“, „Beržynėlio“, Ąžuolų salos“ stovyklavietėse, „Linelio“, Beržoro ežero ir Platelių miestelio maudymosi vietose buvo vykdoma akcija „Būkite atsargūs prie vandens“. Akcijos metu Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistės poilsiautojams dalijo lankstinukus su informacija apie vandens kokybę ir atliktus tyrimus maudymosi vietose, aiškino, kaip būti saugiems prie vandens, kaip išvengti saulės smūgio, taip pat buvo mokoma, kaip suteikti pirmą pagalbą skęstančiajam.

 

VSB inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.