Plungės rajono bendruomenių aktyvumas daro teigiamą poveikį mažinant avaringumą keliuose

2017-01-25

 

 

       Visi esame kelių eismo dalyviai, ir saugaus eismo užtikrinimas tampa visuotine svarba. Vien tik saugūs ir patogūs keliai 100 procentų neužtikrina eismo dalyvių saugumo, daug eismo įvykių kelyje įvyksta dėl žmogiškųjų klaidų. Dažniausios 2016 metais Telšių regiono valstybinės reikšmės keliuose įvykusių įskaitinių eismo įvykių priežastys – vairuotojų neatsargumas, nedėmesingumas, saugaus greičio nesilaikymas, neblaivūs ir neturintys teisės vairuoti transporto priemones vairuotojai. 

       Per praėjusius 2016 metus Telšių regiono valstybinės reikšmės keliuose įvyko 72 įskaitiniai eismo įvykiai, palyginti su 2013-2015 metų vidurkiu, eismo įvykių sumažėjo 2,7 proc. 2016 metais eismo įvykiuose sužeisti 99 žmonės, tai 4,8 proc. mažiau, palyginti su paskutinių 3 metų vidurkiu. 2016 metais Telšių regiono valstybinės reikšmės keliuose žuvo 4 eismo dalyviai, ir šis žuvusiųjų skaičius yra mažiausias nuo 1999 metų.

       Pateikta informacija apie žymų žuvusiųjų Telšių regiono valstybinės reikšmės keliuose sumažėjimą leidžia daryti prielaidą, kad didėjantis bendruomenių aktyvumas eismo saugumo srityje taip pat daro teigiamą poveikį, mažinant avaringumą ir žuvusiųjų eismo įvykiuose skaičių.

       Tradiciniu tapusį konkursą „Eismo saugumas bendruomenėse“ nuo 2010 metų organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Pirmaisiais metais šiame konkurse Žemaitijos bendruomenės dalyvavo negausiai. Nuo 2014 metų situacija pradėjo keistis. Vis populiarėjančio konkurso sėkmę lėmė aktyvūs, kūrybingi bendruomenių žmonės. Entuziastingai įsijungdami į saugaus eismo švietėjišką veiklą, jie matė, kad saugaus eismo renginių nauda tikrai didžiulė, kad visų saugumas priklauso ir nuo kiekvieno asmeniškai. Dalyvavusieji konkurse įsitikino, kad nešioti atšvaitus, dėvėti liemenes su šviesą atspindinčiomis juostomis – ne tik saugu, bet ir madinga, o VĮ „Telšių regiono keliai“ organizuoti pristatymai, viktorinos, saugos diržų demonstravimo įrenginių išbandymai ir kt. davė praktinę naudą.

       2016-ieji išsiskyrė ypatingu aktyvumu. Daugumos bendruomenių vadovų nebereikėjo raginti dalyvauti eismo saugumo konkurse. Patys pildė paraiškas, organizavo renginius, kvietė įmonės atstovus juose dalyvauti. Todėl džiaugiamės ir dėkojame Telšių regiono aktyvioms bendruomenėms, kurios, 2016 metais dalyvaudamos konkurse, propagavo eismo saugumą tarp gyventojų. Tai bendruomenių susivienijimas, sujungęs Platelių asociaciją „Šventorkalnis“, Plungės rajono Platelių gimnaziją, Žemaitijos nacionalinį parką, Platelių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapiją bei Beržoro Šv. vyskupo Stanislovo parapiją, VšĮ Klaipėdos ir Telšių regionų aklųjų centro Plungės rajono filialą (bendruomenių susivienijimo vadovė Vitalija Lukavičienė), visuomeninė organizacija Platelių bendruomenė (bendruomenės pirmininkė Rigonda Pereverzeva), Varkalių bendruomenė (pirmininkas Ramūnas Donauskas), Grumblių seniūnaitijos bendruomenė „Varnakalnis“ (pirmininkė Jolanta Jurčienė), Žlibinų bendruomenė (pirmininkė Dangerutė Pakalniškienė), Plungės rajono Alsėdžių seniūnijos bendruomenė (pirmininkė Daiva Sprainienė), Lietuvos Respublikos ūkininkų sąjungos Plungės skyriaus bendruomenė (pirmininkas Marijus Kaktys), Ryškėnų kaimo bendruomenė (pirmininkas Kazys Lečkauskas), Varnių miesto bendruomenė (pirmininkas Ramūnas Bunkevičius), Pikelių bendruomenė (pirmininkė Daiva Gabalienė). Minėtos bendruomenės, dalyvaudamos konkurse, suorganizavo 31 saugaus eismo renginį, subūrė tūkstančius žmonių tam kilniam tikslui, – kad  mažiau žmonių žūtų keliuose ir visų mūsų gyvenimas taptų saugesnis. 

       Be paminėtų bendruomenių, dalyvauti konkurse buvo užsiregistravusios dar 16, tačiau daugumos jų renginiai tapo nekonkursiniais dėl nustatytu laiku nepateiktų ataskaitų ar kitų priežasčių. Tikimės, kad neišnaudotą iniciatyvą šios bendruomenės įgyvendins šiais metais.

       Vienas iš projekto vertinimo kriterijų yra apsilankymas interneto svetainėje http://www.eismosaugumasbendruomenese.lt/renginiai/praeje-renginiai-2016 ir peržiūrėjimas  informacijos apie įgyvendintus projekto saugaus eismo renginius. Todėl kviečiame apsilankyti paminėtame internetiniame puslapyje ir balsuoti už mūsų regiono bendruomenes.

       Tikime, kad Telšių, Mažeikių, Plungės ir Rietavo savivaldybių bendruomenės tęs prasmingą bendradarbiavimo tradiciją ir toliau skleis saugaus eismo idėjas bendruomenėse. Linkime nepristigti kūrybinių minčių, įgyvendinant prasmingus darbus eismo saugumo srityje.

 

VĮ „Telšių regiono keliai“ informacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.