Plungės rajono atstovai dalyvavo tarptautinėje kelionių, laisvalaikio ir sporto parodoje „Adventur“

2014-01-31

 

       Sausio 24-26 dienomis Vilniuje vyko tarptautinė kelionių, laisvalaikio ir sporto paroda „Adventur“, kurią organizavo Valstybinis turizmo departamentas prie LR ūkio ministerijos, Lietuvos turizmo asociacija, LR turizmo rūmai ir parodų bei konferencijų organizatorius LITEXPO. Šių metų parodos, pavadintos „Keliauti gali visi!“, dėmesys krypo poilsio su šeima, mažamečiais vaikais, link.

       Paroda turėjo kelias rubrikas: „Pažink Lietuvą“, „Atrask pasaulį“, „Kelionės – mano gyvenimo būdas“, „Paragauk pasaulio“, „Poilsiauk aktyviai“. Taip pat parodoje buvo įkurta vaikų zona, kurioje tėveliai galėjo palikti savo vaikus, o patys leistis į turiningą kelionę po parodą. Rubrikoje „Pažink Lietuvą“ buvo galima susipažinti su įvairiausiomis laisvalaikio leidimo galimybėmis mūsų šalyje: kaimo ir kulinarinio paveldo turizmu, turistiniais, dviračių, baidarių, pėsčiųjų žygiais, poilsio namais, stovyklomis, kempingais, muziejais, miestų turais, pilimis ir kt. Rubrikoje „Atrask pasaulį“ buvo pristatomos poilsinės bei pažintinės kelionės į užsienio šalis, individualus turizmas ir atostogos pagal asmeninius poreikius, dalykinis turizmas. Rubrika „Kelionės – mano gyvenimo būdas“ kvietė į susitikimus su garsiais keliautojais, įdomiais žmonėmis, kelionių gidais. Rubrika „Paragauk pasaulio“ supažindino su įvairių pasaulio šalių virtuvėmis, rengė maisto degustacijas. Rubrika „Poilsiauk aktyviai“ pristatė įvairias laisvalaikio pramogas, nuotykių parkus.

       Parodoje dalyvavo ir Plungės rajono savivaldybė, atstovaujama Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistės Rasos Jonušienės. Kartu Savivaldybės stende dirbo ir Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Lankytojų centro administratorė Aušra Brazdeikytė. Specialistės pristatė Plungės rajono, Žemaitijos nacionalinio parko lankomas vietas, turistinius maršrutus, apgyvendinimo, maitinimo vietas, aktyvaus turizmo galimybes. Parodoje vieną dieną dalyvavo Žemaitijos kaimo turizmo asociacijos, šiuo metu vienijančios Plungės rajone esančių kaimo turizmo sodybų šeimininkus, pirmininkė Jurgita Krištupienė ir kiti šios asociacijos nariai. Žemaitiškais tautiniais kostiumais pasipuošusios Asociacijos narės parodos svečius vaišino kastiniu, spirgine, cibulyne, bulvėmis su lupena. Apie šių valgių gaminimą šmaikščiai žemaitiškai parodos lankytojams ir dalyviams pasakojo Jurgita Krištupienė. Norinčiuosius austi mokė tautodailininkė Laimutė Puidokienė.

       Savivaldybių turizmo informacijos centrų, saugomų teritorijų atstovai dirbo prie stendų, kurie buvo suskirstyti pagal regionus: Žemaitija, Aukštaitija, Suvalkija, Dzūkija. Žemaitijos stende lankytojai domėjosi lankomomis vietomis, ypač Šaltojo karo muziejaus ekspozicija, Žemaitijos nacionalinio parko, Užgavėnių ekspozicijomis, esančiomis Platelių dvaro sodyboje, pėsčiųjų, dviračių takais, apgyvendinimu, edukacinėmis programomis, leidiniais, ypač – žemėlapiais. Norintiesiems laimėti Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos įsteigtą prizą – vienos dienos pažintinę ekskursiją po Žemaitijos nacionalinį parką – teko dalyvauti viktorinoje „Pažink Žemaitijos nacionalinį parką“ ir atsakyti į  klausimus. Ekskursiją laimėjo jauna šeima iš Vilniaus. 

       Didelis dėmesys šiemet buvo skirtas Lietuvos saugomoms teritorijoms pristatyti. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) direktorė Rūta Baškytė supažindino su Lietuvos nacionaliniais ir regioniniais parkais, rezervatais, jų išskirtinėmis vertybėmis. Parodoje taip pat buvo pristatyta leidyklos „Terra publica“, bendradarbiaujant su VSTT, išleista knyga „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po saugomas teritorijas“.

       Akį traukė užsienio šalių stendai. Spalvingas ir patrauklus buvo Latvijos stendas (ypač daug ir įvairių leidinių). Mūsų kaimynai pristatė lankomas Latvijos vietas pagal regionus, taip pat tradicinius amatus. Keliauti kvietė ir Čekijos, Kinijos, Turkijos, Baltarusijos, Lenkijos, Estijos, Tailando, Italijos, Rumunijos bei kitų pasaulio šalių atstovai. Kelionių agentūros, turizmo firmos lankytojus viliojo kelionėmis į įvairiausias pasaulio šalis kelionių nuolaidomis, kvietė laimėti kelionę loterijoje.

       Turizmo parodose visada malonu susitikti su kolegomis, kurie išradingai darbuojasi turizmo srityje, pasidalyti su jais patirtimi, taip pat praplėsti naudingų pažinčių ratą.

       Reikia pasidžiaugti, kad parodoje darniai dirbo Plungės rajono savivaldybės, Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos atstovai, jiems talkino Žemaitijos kaimo turizmo asociacijos nariai, kurie yra aktyvūs mūsų pagalbininkai turizmo srityje. Tikimės, kad dalyvavimas parodoje, pristatant turizmą Plungės rajone, padės mums sulaukti daugiau viskuo besidominčių turistų, kurie čia ras ką veikti ne tik vasarą, bet ir žiemą.

 

Aušra Brazdeikytė,

Platelių lankytojų centro administratorė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.