Plungės rajone veikia komunalinių atliekų rūšiavimo įrenginys

2016-01-27

     Plungės rajono savivaldybės Babrungo seniūnijoje, Jėrubaičių kaime, šalia veikiančio Telšių apskrities regioninio nepavojingų atliekų sąvartyno, pastatytas naujas mišrių komunalinių atliekų mechaninio-biologinio apdorojimo su žaliosios energijos išgavimo į renginys.

     Įrenginys, kuris skirtas sumažinti į sąvartyną patenkančių biologiškai skaidžių atliekų kiekį , jau veikia ir jame apdorojamos ir sutvarkomos mišrios komunalinės atliekos. Įrenginyje numatoma per metus apdoroti iki 50 000 tonų mišrių komunalinių atliekų iš viso Telšių regiono.

     Įrengtame mišrių komunalinių atliekų rūšiavimo į renginyje iš bendro mišraus komunalinio atliekų srauto atskiriamos šešios frakcijos. Biologiškai skaidi atliekų frakcija toliau bus apdorojama biologinio apdorojimo į renginyje ir bus išgaunama energija. Inertinė frakcija bus šalinama sąvartyne arba perduodama į atliekų deginimo į renginius. Metalai, kaip ir iš lengvos atliekų frakcijos PE , PVC, popierius bei kartonas, bus perduodami šias atliekas tvarkančioms į monėms. Degi frakcija – lengvoji atliekų frakcija be PVC plėvelių – ir dalis sunkiosios frakcijos, tokios kaip medis, guma, tekstilė, sunkieji plastikai ir pan., bus perduodami atliekų degintojams. Likutinė sunki frakcija bus šalinama sąvartyne. Atliekas rūšiuojantis į renginys dirba ištisą parą.

 

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.