Praėjusį antradienį Plungėje, Plateliuose, Žemaičių Kalvarijoje ir kituose miesteliuose bei kaimuose šurmuliavo tradicinės Užgavėnės. Visur klegėjo persirengėliai, kovėsi Lašininis ir Kanapinis, degė Morė, kvepėjo riebiais blynais, o Plungėje – dar ir keptomis stintomis.
Bene anksčiausiai Užgavėnės prasidėjo Žemaičių Kalvarijoje. čŒia linksmybių netrūko nuo pat vidurdienio – po į mantriausiomis „ličynomis“ veidus paslėpę persirengėliai, kviesdami kalvariškius į šventę, ėjo iš trobos į trobą, paskui šoko, dainavo ir į vairiausius žaidimus organizavo miestelio aikštėje. Viskas vyko pagal prieš šimtmečius nustatytą Užgavėnių tvarką: Lašininis kapituliavo, Kanapinis buvo pagerbtas ir inauguruotas, o Morė dūmais paleista.
Bene gausiausiai „žydukų“, „čigonų“, „vokiečių“, „ubagų“, „daktarų“ ir kitokių padarų prisirinko į Žemaitijos nacionalinio parko organizuotas Užgavėnes Plateliuose. Po visų tradicinių pasirodymų, rungčių ir šėliojimų persirengėliai sėdo prie gausaus suneštinių vaišių stalo.
Plungėje antradienio pavakarę taip pat skambėjo muzika, kvepėjo keliose vietose kepami blynai, kurių prikirsti galėjo kiekvienas panorėjęs, be to, nosį kuteno dar ir kepamų stintų kvapas – jų už dyką taip pat galėjo pakirsti kiekvienas šios žuvelės pasiilgęs plungiškis.
Senamiesčio aikštėje specialiai šiai šventei parengtas programas rodė Plungės kultūros centro kolektyvai: šiuolaikinio šokio studija „Hera“, vaikų ir jaunimo teatras „Saula“, liaudiškos muzikos kapela „Minija“, folkloro ansamblis „Gondinga“. Jaunųjų plungiškių padedami, savo jėgas į vairiose rungtyse vis išbandydavo Lašininis ir Kanapinis (sėkmė, kaip ir priklauso, lydėjo pastarąjį ). Na, o galų gale liepsnos prarijo pačiame miesto viduryje stovėjusį žiemos simbolį – Morę.
Taigi, Užgavėnės atšvęstos, riebių blynų privalgyta, o žiemai, kuri šiemet mažai ką teišgąsdino, belieka priminti: „Žėima, žėima, biek ėš kėima!“
Informacija parengta pagal laikraščio „Plungė“ medžiagą