Plungės „Olimpas“ iškovojo čempiono taurę

2016-04-19

 

      Plungės  „Olimpas“ reguliariajame sezone grūmėsi vakarinei Lietuvos daliai atstovaujančių komandų būryje. Reguliariajame sezone iškovoję 15 pergalių ir patyrę 3 nesėkmes, žemaičiai liko antroje vietoje. 

      Prieš patekant į finalą, ketvirtfinalyje Plungės „Olimpui“ teko grumtis su ambicinga ir jauna Alytaus SRC- „Dzūkija“. Tačiau ir čia užteko dviejų serijos rungtynių – 71:61 ir 88:67. Nors pusfinalyje buvo žadama intriguojanti kova su Stakliškių  „Guosta“, kuri netikėtai iš atkrintamųjų eliminavo Pabradės  „Žeimeną“, tačiau žemaičiai ir šį „riešutą išgliaudė“ per du kartus – namuose laimėdami 86:75, o išvykoje – 93:60. 

      Plungės  „Olimpo“ komandos vadovas Algirdas Šimkevičius iškart po paskutinių pusfinalio rungtynių prisipažino, kad sezono planas nebuvo toks ambicingas, kaip rodo dabartiniai rezultatai. Jis sakė tikėjęs, kad pirmasis sezonas bus ramus. Tačiau dabar reikia kovoti tik dėl pergalės.

      Praeitas savaitgalis Plungės „Olimpui“ buvo įtemptas, bet sėkmingas. „Olimpiečiai“ su trenksmu grįžo į Lietuvos krepšinio žemėlapį. Lyg feniksas iš pelenų prisikėlęs Žemaitijos klubas Regionų krepšinio lygos B diviziono finalo serijoje įveikė Kauno VDU-2 ir iškovojo čempionų taurę. Dvi stipriausios B diviziono komandos – Plungės „Olimpas“ ir Kauno VDU-2 – pirmose rungtynėse susitiko balandžio 8-ą Plungėje, „Žemaitijos suvenyro“ sporto salėje. Pirmasis kėlinys buvo kiek nesėkmingesnis Plungės komandai. Buvo daug prarastų kamuolių, ir, atrodo, žaidimas slydo iš rankų. Tačiau plungiškiams visgi pavyko vienu tašku aplenkti savo priešininkus rezultatu 23:22. Kauno komanda, garsėjanti kaip puolančioji komanda, antrajame kėlinyje savo atkakliais puolimais bandė nuslopinti plungiškių žaidimą. Tačiau ir šiame kėlinyje, nors ir nedideliu taškų skirtumu, plungiškiai pirmavo 20:18. Trečiajame kėlinyje Plungės komanda dar daugiau atsiplėšė nuo Kauno komandos – 28:22. Trečiojo kėlinio pabaigoje komandas skyrė 9 taškai. Paskutiniame kėlinyje kauniečiams buvo nemažai šansų aplenkti Plungės krepšininkus. Tačiau nesėkmė buvo Kauno komandos pusėje: daug nepataikytų metimų ir prislopinta gynyba. Likus 2-3 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, kauniečių rankos pradėjo svirti. Tiksinčios sekundės bylojo, kad pasivyti Plungės krepšininkus, kai skirtumas 17 taškų, yra beviltiška. Pirmąsias varžybas rezultatu 92:75 laimėjo Plungės „Olimpas“.

      Geriausiai Plungės komandoje pasirodė jaunasis krepšininkas Modestas Jurkaitis. Šioje kovoje jis surinko 36 naudingumo balus, įmetė 35 taškus ir atkovojo 4 kamuolius. Deividas Rasys pelnė 25 taškus ir atkovojo 6 kamuolius. Komandai 9 kamuolius atkovojo Mindaugas Stropus.

      Kauno komandoje nepralenkiamas buvo Lukas Žukauskas. Jis įmetė 24 taškus ir atkovojo 5 kamuolius. Vilius Sajekas komandai pelnė 17 taškų, o Andrius Čibiras atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

      Balandžio 10 dieną atsakomosiose rungtynėse savoje aikštėje kauniečiai priešinosi iki paskutinių sekundžių. Šiame finalo susitikime pirmaujanti komanda keitėsi 5 kartus ir triskart rezultatas buvo lygus. Pirmajame kėlinyje buvo įsiveržusi Kauno komanda – 25:20. Antrajame kėlinyje plungiškiai bandė nepasiduoti įmesdami 18 taškų, kai kauniškiai viso labo įmetė 10 taškų. Trečiajame kėlinyje vėl persimainė žaidimas, šįkart pirmavo Kauno krepšininkai 25:17. Ketvirtojo kėlinio pradžioje Kauno komanda dar pirmavo 5 taškais. Likus kiek daugiau nei 2 minutėms iki ketvirto kėlinuko pabaigos, žiūrovai, sulaikę kvapą, spėliojo, kas laimės, o švieslentėje degė skaičiai 70:70. Netrukus plungiškiai pelnė 5 taškus be atsako, ir, likus minutei, Kauno komandą galėjo išgelbėti tik stebuklas, kurio tąkart neįvyko. Galutiniu varžybų rezultatu 73:77 pergalę šventė Plungės „Olimpas“, B diviziono finale iškovojęs čempiono taurę.

      Plungės komandoje geriausiai pasirodė Mindaugas Stropus, įmetęs 21 tašką, ir Mindaugas Tamušauskas, pelnęs 18 taškų bei atkovojęs 10  kamuolių. VDU-2 gretose Vilius Sajekas pelnė 17 taškų, Deividas Petravičius – 15. Abi finalo komandos – Plungės „Olimpas“ ir Kauno VDU-2 – kitą sezoną rungtyniaus RKL A divizione. 

      Už šio sezono rungtynių palaikymą norime padėkoti Plungės „Olimpo“ draugams: Plungės rajono savivaldybei, „Vičiūnų“ grupei, UAB „Plungės lagūna“, UAB „Plungės Jonis“, šeimos klinikai „Inesa“, saugos tarnybai „Argus“, įmonei „OSS“, Plungės SRC, visuomeninei organizacijai „Vieninga Plungė“, UAB „Šviesos krateris“ ir UAB „Gistona“.

      Taip pat už suteiktą galimybę krepšininkams nuvykti į varžybas Kaune atskirai norime padėkoti UAB „Plungės Jonis“. Sporto klubas „Plungės olimpiečiai“ taip pat  AČIŪ taria ir savo sirgaliams!!

 

Informaciją paruošė sporto klubas „Plungės olimpiečiai“

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.