Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos jaunių choras pelnė sidabro diplomą

2013-05-31

 

      2013 m. gegužės 23 – 26 dienomis  chorinės muzikos puoselėtojus ir mylėtojus sukvietė III tarptautinis chorų festivalis  ŠIAULIAI CANTAT 2013.  Festivalio koncertai vyko  Šiaulių miesto bažnyčiose, koncertų salėse ir Chaimo Frenkelio viloje. Šio renginio dalyviams bei svečiams tai buvo puiki proga aplankyti „Saulės” miestą, pajusti jo energingą pulsavimą bei gyventojų ir miesto svečių šiltą dėmesį. ŠIAULIAI CANTAT festivalis – tai chorinės muzikos festivalių ciklo „Kaunas Cantat” projektas, šiais metais įvykęs jau trečiąjį kartą.

      Gegužės 25 dieną Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokykloje vyko ansamblių bei chorų konkursas. Jame varžėsi įvairių kategorijų chorai, ansambliai iš Lietuvos ir užsienio šalių. Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos jaunių choras, vadovaujamas mokytojos metodininkės Irenos Bakanauskienės, susirungė su čekų, vokiečių, baltarusių, latvių ir lietuvių chorais. Chorai pristatė sudėtingą, 15 minučių trunkančią, programą, kuri pagal aukštus kriterijus buvo vertinama autoritetingos tarptautinės komisijos.

     Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos jaunių choras buvo apdovanotas sidabro diplomu (choras surinko 84 balus iš 100 galimų) ir buvo pakviestas dalyvauti padėkos koncerte – Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio viloje. Choristai viliasi, kad tai  ne paskutinis toks svarbus ir džiuginantis jų laimėjimas. Kitas svarbus ir didelis žingsnis, kurį choras žengs liepos 29 – rugpjūčio 3 dienomis, – tai Turkijoje vyksiantis tarptautinis chorų festivalis – konkursas „Istanbul choir days” („Stambulo chorų dienos”), kuriame choristai galės išbandyti savo jėgas – balsus, ir galbūt tapti  dar vieno  tarptautinio festivalio laureatais.

 

 Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos jaunių choro chormeisterė Jurgita Arlauskienė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.