Plungės miesto šventė: atidarymo iškilmės – su jautria įžanga

2024-06-19

Šiemet Plungės miesto šventės pradžia sutapo su Lietuvai liūdna data – birželio 14-ąją mūsų tauta mini Gedulo ir vilties dieną, lietuvių masinių tremčių į Sibirą pradžią.

Tad ir Miesto šventės, ir tarptautinio folkloro festivalio „Saulelė raudona“ atidarymo koncertas, vykęs ypatingoje aplinkoje – Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, pradėtas jautria įžanga – Plungės kultūros centro teatro „Saula“, kuriam vadovauja Sigita ir Romas Matuliai, sukurta istorine menine kompozicija, skirta būtent šiai datai paminėti.

Skausmingą laikmetį ir tremties baisumus atspindėjęs „Saulos“ pasirodymas abejingų nepaliko – vaidinimą nuščiuvę stebėjo ir jautriai reagavo ne tik plungiškiai, bet ir svečiai iš užsienio.

„Planuojant Miesto šventę, kilo klausimas, ar pradėti ją birželio 14-ąją – dieną, kuri mums siejasi su gedulu. Tada patys sau iškėlėme kitą klausimą: ar žmonės, kuriems teko tremties dalia, įsivaizdavo verkiančią Lietuvą? Turbūt, kad ne. Jie matė ją šviesią, su plazdančiomis trispavėmis, tokią, kurioje šypsosi žmonės ir juokiasi vaikai. Mes turime žinoti savo istoriją, perduoti savo vaikams, bet kartu mes turime ir laimę gyventi tokioje Lietuvoje, dėl kurios tautiečiai buvo tremiami. Laisvoje Lietuvoje, kurią šiandien patys ir kuriame. Tad nusprendėme šventę pradėti šiandien, tam pasirinkdami išskirtinę vietą – mūsų šventovę ir išskirtinę programą. Tai ir pradėkim – susikaupę, rimtai, bet kartu ir pakiliai“, – į susirinkusiuosius kreipėsi Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

Vakaras išties buvo pakilus: bažnyčios skliautus savo balsu drebino operos solistas Eugenijus Chrebtovas, grojo Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos kamerinis orkestras, kuriam vadovauja charizmatiškasis Vytautas Lukočius. Tautos himnais tapusias dainas publika dainavo kartu su solistu, stovėdami ir susikibę rankomis.

Tą patį vakarą laukė dar vienas puikus renginys – plungiškius kvietė vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“. Vakaro dalyviams, patogiai įsitaisiusiems po atviru dangumi, buvo parodyti keturi lietuviški filmai, du iš jų – pelnę šių metų „Sidabrinės gervės“ apdovanojimus. Festivalį ir filmus pristatė lietuviško kino gerbėjams puikiai pažįstama aktorė Emilija Latėnaitė.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.