Nors ir kaip Plungės rajono valdžios atstovams buvo nelengva apsispręsti, kuriems miesto parko takams atnaujinti skirti į gyvendinus kitus projektus sutaupytus apie 30 tūkst. eurų Europos Sąjungos struktūrinių fondų 2007–2013 m. paramos lėšų, po ilgų diskusijų ir karštų ginčų kompromisas buvo rastas. Šiandien Plungės parke jau burzgia sunkioji technika. Projektas „Plungės M. Oginskio dvaro sodybos pritaikymas turizmo reikmėms (parko dalies)“ turi būti į gyvendintas ne pačiu palankiausiu laiku – per žiemą ir pirmąjį pavasario mėnesį , iki kovo 23 dienos, tad darbininkai pluša nebijodami nedidelio šaltuko ir darganų.
Konkursą laimėjusios Telšių UAB „Mato ranga“ technika į Plungės parką į riedėjo tuoj po didžiųjų švenčių. Šios į monės darbų vadovas Nerijus Gelumbickas pasakojo, kad sausio pirmosiomis dienomis žemę kaustė negilus į šalas, tačiau netrukus jo nebeliko, tad niekas netrukdo atlikti su Savivaldybės administracija pasirašytoje sutartyje numatytus darbus, kurių vertė – beveik 39 tūkst. eurų (didžioji dalis šių lėšų – Europos Sąjungos struktūrinių fondų 2007–2013 m. parama). „Nutraukti darbus turėtume tik tuo atveju, jei stipriai pašalus į šalas žemę kaustytų iki 10–15 centimetrų gylio. O kaip dėl sniego? Šią naktį nemažai jo iškrito, bet tai mūsų negąsdina“, – sakė trečiadienį „Žemaičio“ kalbintas darbų vadovas.
Įmonei patikėta atnaujinti kelis parko takus, jų bendras ilgis – beveik pusė kilometro. Jei viskas vyks sklandžiai, jau šį pavasarį parko lankytojai nuo neseniai į rengtos vaikų žaidimų aikštelės galės patogiai atnaujintais takais pasiekti buvusį skalbėjų namelį , esantį Dariaus ir Girėno gatvėje, priešais „Žemaičio“ redakciją. Kita atnaujinama tako atšaka – nuo vaikų žaidimų aikštelės centrinio stadiono link. Šie takai, kaip ir tie, kurie buvo atnaujinti prieš kelerius metus, bus padengti dolomito išsijų danga, o takas nuo skalbėjų namelio iki laikrodinės-oranžerijos, kur į sikūrusi Plungės viešoji biblioteka, dar bus ir sutvirtintas, kad juo galėtų važiuoti automobiliai.
Kaip „Žemaičiui“ sakė Plungės rajono savivaldybės administracijos Vietos ūkio ir turto skyriaus vedėja Živilė Bieliauskienė, dėl šios sutvirtintos dangos atkarpos teko nemažai pasiginčyti su paveldosaugininkais, mat jų nuomonė buvo kategoriška – parkas skirtas pėstiesiems, bet ne automobiliams. Padaryta nuolaida tik į važai prie Viešosios bibliotekos, kuri būtina į staigai aptarnauti. Vis dėlto apmaudu, kad šia išimtimi pastaruoju metu į sigudrino piktnaudžiauti ne tik bibliotekos darbuotojai, bet ir lankytojai – jų renginių metu į biblioteką privažiuoja tiek, kad tampa sunku prasibrauti pro automobilius, sustatytus ant parko žolynų.
Reikia tikėtis, kad tada, kai bus atnaujinti takai ir lankytojams bei darbuotojams nebereikės klampoti į biblioteką per purvynus, rečiau kils noras teršti parką automobilių išmetamosiomis dujomis. Gal net bus į rengta pėsčiųjų perėja, kuria plungiškiai ir miesto svečiai, palikę mašinas prie „Žemaičio“ redakcijos esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, galėtų saugiai pasiekti parką, nes, kaip taikliai kažkas pastebėjo per vieną iš Savivaldybėje vykusių pasitarimų dėl parko takų atnaujinimo, tokių, kurie ryžtųsi pasivaikščiojimą pradėti prieš kelis metus nuo centrinių parko vartų nevykusiai akmenimis išgrį stu taku, nėra daug.
Kol kas neaišku, kas laukia gyventojų per pievą nuo centrinių miesto vartų laikrodinės-oranžerijos link išminto tako, mat paaiškėjo, kad parko plane jo nėra, o tai reiškia, kad šioje vietoje tako nebuvo ir Oginskių laikais, mat parko planas buvo parengtas remiantis išlikusiais autentiškais to meto brėžiniais. Tą patvirtina ir praėjusių metų lapkričio 13–14 dienomis archeologų atlikti žvalgomieji tyrimai. Dviejuose šurfuose, iškastuose dabar atnaujinamų takų vietose, buvo rasta XIX–XX amžių sandūros buvusios tako dangos fragmentų. Siekiant išsaugoti šiuos radinius, statybininkams leista tose vietose pašalinti tik paviršinį 0,2 m storio dangos sluoksnį .
Informacija parengta pagal laikraščio „Žemaitis“ medžiagą