Plungės mieste skambės dainų šventė ,,Mano žemė” ir didinga orkestrų muzika

2015-06-11

 

 

 

       Tradiciškai birželio  pabaigoje Plungės miestas kviečia į gilias tradicijas turinčią Miesto šventę. Kaip ir kasmet, šventės metu ypatingas dėmesys  skiriamas visos Lietuvos reikšmingų kultūrinių reiškinių įprasminimui Plungės mieste.

       Šiais metais Plungės miesto šventės metu Plungės kultūros centras organizuoja Lietuvos dainų šventei prilygstančią vaikų ir jaunimo dainų šventę ,,Mano žemė“. Šioje šventėje bendras choreografines kompozicijas pristatys per 700 šokančių vaikų ir jaunimo, dalyvaus pripažinimą pelnę šokių kolektyvai iš visos Lietuvos: Radviliškio, Šiaulių, Joniškio, Vilniaus, Naujosios Akmenės, Mažeikių, Šilutės ir kitų miestų bei, žinoma, Plungės kultūros centro liaudiškų šokių studija ,,Mažasis Suvartukas“, – iš viso net 22 skirtingi šokių kolektyvai. Plungiškiai ir miesto svečiai turės išskirtinę galimybę išvysti spalvingus, skirtingų etnografinių regionų tautinius drabužius, Babrungo slėnio aikštėje šokėjų „piešiamas” įvairias liaudiškų šokių kompozicijas ir net pasijusti lyg pačioje tikriausioje Lietuvos dainų šventėje, kuri vyks Plungėje.

       Tą pačią birželio 20 d. Plungės kultūros centras 14-ąjį kartą miestelėnus ir miesto svečius kviečia į respublikinį pučiamųjų orkestrų festivalį. 2015-ieji paskelbti Mykolo Kleopo Oginskio metais, o M. K. Oginskio dėka Plungės mieste orkestrų muzika ir dabar yra ypatingai vertinama ir skamba itin iškiliai, tad Miesto šventės proga Plungės kultūros centras suvienijo 13 geriausių ir profesionaliausių pučiamųjų instrumentų orkestrų iš visos Lietuvos. Prie jų prisijungs ir svečiai iš Latvijos bendriems pasirodymams Babrungo slėnyje, soliniams koncertams projekte ,,Parko muzika“ ir pasirodymams Senamiesčio aikštėje. Orkestrų muzika pasklis po visą Plungės miestą, taip paminint Mykolo Kleopo Oginskio 250-ąsias gimimo metines ir sukuriant dar šventiškesnę atmosferą įvairiose miesto erdvėse. 18 val., didžiajame pučiamųjų orkestrų festivalio vakaro koncerte, Babrungo slėnį užlies skambiausi festivalio dalyvių atliekami kūriniai, tarp kurių pirmą kartą suskambėsiantis ,,Plungės maršas“, visų vertinamas M. K. Oginskio polonezas ,,Atsisveikinimas su Tėvyne“ ir kiti kūriniai. Koncerte taip pat dalyvaus ir vienas profesionaliausių Lietuvos vokalistų Povilas Meškėla, kuris kartu su jungtiniu profesionalių orkestrantų būriu iš ,,Trimto“, reprezentacinio pučiamųjų orkestro, ,,Panevėžio garso“, ,,Palangos orkestro“ bei kitų atliks visiems puikiai žinomą kūrinį ,,Mes – jėga“.

       Plungės miesto šventės metu tradiciškai šurmuliuos tautodailės ir tradicinių amatų mugė, vyks teatralizuota eisena ir daugybė kitų koncertų, renginių, veiklų, pramogų ir užsiėmimų, kuriuos rengia įvairios Plungės miesto ir rajono organizacijos. Laukia ypatingai gausi dalyvių skaičiumi, projektų dydžiu ir įvairumu Plungės miesto šventė! Kviečiame ją švęsti kartu birželio 19 – 21 dienomis.

       Pridedama. Šventės programa.

 

Plungės kultūros centro informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.