Plungės miestas nuo šiukšlintojų ginasi ir vaizdo kamerų pagalba

2017-07-17

 Apie tai, jog Plungės miestas stebimas vaizdo kameromis, skelbia miesto prieigose pastatytos informacinės lentelės. Plungiškiams ir miesto svečiams nederėtų to pamiršti. Pastaruoju metu vaizdo kameromis ypatingai stebimos tos vietos, kuriose žmonės pamėgo atsikratyti jiems nebereikalingų daiktų. Primename, kad daugiabučių namų komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelės skirtos mišrioms komunalinėms atliekoms ir išrūšiuotoms antrinėms žaliavoms (popieriui, stiklui, plastikui) surinkti, bet jokiu būdu ne žaliosioms atliekoms, padangoms, statybinėms atliekoms ar didelių gabaritų buitinėms atliekoms. Asmenims, kurie nepaiso šios tvarkos, surašomas Administracinių nusižengimų protokolas ir skiriama piniginė (nuo 30 iki 140 eurų) bauda.

 

 Plungės mieste nėra stambiagabaritėms atliekoms kaupti skirtos aikštelės, todėl senus baldus, buitinius prietaisus, padangas, statybines atliekas jų turėtojai privalo pristatyti į aikštelę prie Jėrubaičių sąvartyno.

 Į mišrių atliekų konteinerius draudžiama pilti ar šalia konteinerių krauti ir žaliąsias atliekas (šakas, lapus, žolę). Miesto teritorijų tvarkytojai privalo organizuoti žaliųjų atliekų išvežimą į kompostavimo aikštelę Jėrubaičių kaime, prie sąvartyno.

 Į konteinerius taip pat draudžiama mesti naudotas padangas. Padangų gamintojai ir  importuotojai privalo organizuoti padangų atliekų surinkimą iš padangų platinimo vietų, transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugas teikiančių įmonių ir šių atliekų perdavimą tokias atliekas turinčiam teisę tvarkyti atliekų tvarkytojui. Nesant galimybės perduoti naudotas padangas padangų platintojams, atliekų turėtojai naudotas padangas privalo pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę Jėrubaičių kaime, prie sąvartyno.

 Fiziniai asmenys buityje susidarančias statybos ir griovimo atliekas taip pat gali nemokamai pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę Jėrubaičių kaime, prie sąvartyno.

 Plungės savivaldybėje Telšių regiono atliekų tvarkymo centras didelių gabaritų atliekų surinkimą organizuoja du kartus per metus, apie surinkimo vietą ir laiką skelbiama vietos spaudoje bei TRATC tinklalapyje.

 Deja, ne visi Plungės miesto gyventojai paiso tvarkos, todėl komunalinių atliekų surinkimo aikšteles imta stebėti vaizdo registravimo priemonėmis, o pastebėtus pažeidimus jau kuris laikas įvertina Savivaldybės administracijos pareigūnai, atsakingi už viešą tvarką.

 Pažeidėjams taikomos Administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnyje numatytos sankcijos už Savivaldybių tarybos patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimą. Tai užtraukia baudą nuo 30 iki 140 eurų, o nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 140 iki 600 eurų.

 Vaizdo kamerų, stebinčių problemines miesto vietas, buvimo vieta dažnai keičiama, tačiau per pastarąsias savaites, peržiūrėjus vaizdo įrašus iš A. Jucio skersgatvio, Stoties gatvės bei V. Mačernio gatvės, buvo nustatyta net 17 akivaizdžių Švaros ir atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimų.

 

 

 Pažeidėjai kviečiami į Savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo administravimo skyrių, kuriame turi galimybę peržiūrėti vaizdo medžiagą. Kol kas nė vienas pažeidėjas savo nusižengimo neginčijo. Protokolai apie padarytą nusižengimą surašomi kompiuterinėje sistemoje – Administracinių nusižengimų registre. Skirta administracinė nuobauda galioja metus laiko.

 Jei asmuo neatsakingu elgesiu nusižengė pirmą kartą, tačiau kaltę pripažino ir dėl padaryto nusižengimo gailisi bei pasižada daugiau taip nesielgti, suteikiama galimybė sumokėti valstybei pusę paskirtos baudos.

 Už padarytus užfiksuotus administracinius nusižengimus bausmės galima sulaukti ir po dviejų metų, todėl patartina kasdieniame gyvenime elgtis atsakingai.

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.