Plungės mažiausieji stengėsi suprasti supančios švarios ir sveikos aplinkos reikšmę

2013-10-02

Rugsėjo 16-ą prasidėjo Judrioji savaitė – tradicinė Europos miestų akcija. Jos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinti gyventojus, ypač miestiečius, išsaugoti švarią aplinką.

           Šiųmetės Europos judriosios savaitės šūkis „Švarus oras – tai tavo judėjimas“ pasirinktas, siekiant skatinti miestų gyventojus kuo mažiau naudotis automobiliais, daugiau vaikščioti pėsčiomis, naudotis viešuoju transportu, važiuoti dviračiais ar kitomis aplinką tausojančiomis susisiekimo priemonėmis.

           
           Akcijoje, kuriai prigijo Europos judriosios savaitės pavadinimas, dalyvavo 1 554  pasaulio miestai. Sumanymas kartą per metus skelbti akciją „Mieste – be savo automobilio“ kilo 1998 m. Prancūzijoje. Ją greitai perėmė ir kitos šalys. Šią miestų organizuojamą akciją 2000 m. parėmė Europos Komisija.

           Šiai datai paminėti vyko tradiciniai – tęstiniai renginiai ir Plungėje. Rugsėjo  20 d. UAB „Žemaitijos suvenyras“ sporto salėje Plungės savivaldybės  administracjos Kultūros ir sporto skyriaus bei Plungės visuomenės sveikatos centro darbuotojai organizavo renginį Plungės miesto lopšelių – darželių auklėtiniams. Jo metu savo programas parodė visų šešių Plungės miesto lopšelių – darželių auklėtiniai. Tai vaikučiai  iš lopšelių – darželių „Nykštukas“, „Raudonkepuraitė“, „Pasaka“, „Saulutė“, „Rūtelė“, „Vyturėlis“.
           
           Nors ir labai lietinga buvo diena, tačiau mažieji šventės dalyviai gausiai rinkosi į sporto salę: kas su dviračiais, paspirtukais, o kas – pėsčiomis. Šventės metu mažieji dalyvavo sportinėse varžybose „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, visi kartu mankštinosi visuotinėje mankštoje „Nors dar maži, bet mes jėga!“ Kiekvieną mankštos dalyvį balionais apdovanojo UAB „Baliomagija“.

           Tarp sportinių rungčių susirinkusiuosius savo nuostabiu balsu džiugino vaikų ir jaunimo estradinio  dainavimo studijos „Vieversys“ solistė ir įvairių respublikinių konkursų dalyvė bei laureatė Rasa Gadliauskaitė (vadovė Lina Lukošienė).

           Visus labai sudomino  Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Plungės rajono policijos komisariato policininko kinologo Raimondo Aponkaus ir jo ugdytinio Jorge pasirodymas. Atšvaitus dovanojo ir kaip juos naudoti parodė VĮ „Telšių regiono keliai“ atstovai.
           
           Tris valandas trukusį renginį apvainikavo apdovanojimai. Sveikinimo žodį tarė ir dovanėles kiekvienam dalyviui įteikė  Plungės rajono savivaldybės tarybos narys, komercinės firmos INESA direktorius Audrius Klišonis, Plungės rajono mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius, Plungės rajono savivaldybės mero patarėja Daina Martišienė. Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus padėkos raštais  už pirmąsias mažųjų pastangas suprasti supančios švarios ir sveikos aplinkos reikšmę ir pagalbą organizuojant renginį „Diena be automobilio“ buvo apdovanoti Plungės miesto vaikų lopšelių – darželių direktoriai ir auklėtojos. Padėkas įteikė Skyriaus vedėja Vida Saukalienė bei jaunimo reikalų koordinatorė Lolita Vaitkevičienė.
           
           Dėkojame uždarųjų akcinių bendrovių „Gistona“ ir „Navasta“ direktoriui Vytautui Navalinskui, Telšių krašto televizijos direktoriui Algirdui Šimkevičiui, Savivaldybės tarybos nariui Gintautui Vaitkevičiui už pagalbą ir bendradarbiavimą organizuojant šį renginį.

   
   
   

           
Jaunimo reikalų koordinatorė
Lolita Vaitkevičienė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.