Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo šokių ansamblis ŽIRGINĖLIAI dalyvavo 21-ajame tarptautiniame vaikų šokių festivalyje Kipro Respublikoje

2019-04-30


 

Šiais metais Kipro nacionalinė švietimo ir kultūros ministerija organizavo jau 21 – ąjį tarptautinį šokių festivalį, skirtą balandžio 23 dieną minimai Vaikų gynimo dienai. Festivalis organizuojamas specialiai šią dieną ne tik vaikams, kurie gyvena jų šalyje, bet visame pasaulyje gyvenantiems vaikams. Kad festivalis būtų prasmingesnis, kviečiami vaikai iš skirtingų šalių, skirtingų kultūrų. Pagrindinis tikslas – dalintis laime, džiaugsmu su viso pasaulio vaikais. Festivalio dalyviai linki taikios ateities be diskriminacijos kalbai, religijai, rasei ir lyčiai, linki taikos visam pasauliui.

Lietuvai ir Plungės miestui atstovavo „Žirginėlių“ ansamblio šokėjai (vad. S. Kazlauskytė). Kolektyvas sudalyvavo net šešiuose oficialiuose priėmimuose: pas Prezidentą, Ministrą Pirmininką, švietimo ir mokslo ministrą, ambasadorių ir kitus svarbius asmenis. Savo šalies kultūrą, muziką, nacionalinius šokius ir kostiumus pristatė 4 skirtinguose koncertuose Kipro sostinėje Nicosijoje, Kirenijoje. Visi koncertai buvo tiesiogiai filmuojami ir transliuojami per Kipro nacionalinę televiziją. Šokėjų tėveliai turėjo galimybę internetu pamatyti, kaip šoka jų vaikai. Kolektyvas grįžo sulaukęs daug gražių žodžių, suradęs daug naujų draugų, susipažinęs su skirtingų šalių kultūra, papročiais ir tradicijomis. Įspūdžiai vaikų atmintyje išliks ilgam.

Už paramą ir prisidėjimą prie galimybės dalyvauti festivalyje ansamblis „Žirginėliai“ dėkoja Plungės rajono savivaldybės merui Audriui Klišoniui.

Tik grįžęs kolektyvas tęsia pasiruošimą tradiciniam ansamblio koncertui, skirtam brangiausiam žmogui – Mamai, kuris Plungės kultūros centre įvyks gegužės 4 d. 13 val.

 

KC inf. 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.