Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studijai „Suvartukas“ jau 20 metų

2020-02-28


 

Vasario 29 d. Plungės kultūros centre įvyks koncertas, skirtas Kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studijos „Suvartukas”  kūrybinės veiklos 20-mečiui paminėti.

2000 m. birželio mėnesį kolektyvo vadovė Ilona Baltikauskaitė sukvietė vaikus, norinčius šokti. Jau praėjo 20 metų nuo tada, kai jie pradėjo žengti pirmuosius žingsnius link šokio pažinimo. Šokėjai tęsia tėvų tradicijas ir kolektyvas, puoselėdamas liaudies meną, tapo vienu geriausių liaudiškų šokių kolektyvų šalyje. Šiuo metu kolektyvo veikloje dalyvauja virš 200 vaikų ir jaunimo.

Kolektyvas sėkmingai atstovauja rajonui pasaulio lietuvių ir moksleivių dainų šventėse, Plungės miesto ir Žemaitijos dainų šventėse, dalyvauja įvairiuose vaikų ir jaunimo tautinės muzikos ir šokių festivaliuose ne tik visoje Lietuvoje, bet ir užsienyje. Kolektyvas inicijuoja vaikų ir jaunimo liaudies šokių šventes Plungėje, nuo 2004 m. vykdo tarptautinį projektą „Laisvės vaikai“. „Suvartuko“ studija – Lietuvos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių konkurso „Aguonėlė“, kuris vyksta kas ketveri metai, laureatas ir I vietos diplomantas. 2007 m. kolektyvas apdovanotas aukščiausiu mėgėjų meno įvertinimu – Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigtu mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų apdovanojimu – „Aukso paukštės“ nominacija.

Visus  „Suvartuko“ šokėjus nuo pat pirmos dienos šokti moko, jiems vadovauja, kuria  programas  ir šokius, atstovauja tarptautiniuose projektuose ir festivaliuose  meno vadovė ir vyr. baletmeisterė, choreografė Ilona Baltikauskaitė.

Didžiuojamės kolektyvo veikla, jų pasiekimais ir tuo, kad savo veikla puoselėja liaudies šokį ir reprezentuoja Plungę ir visą Lietuvą tarptautiniu mastu.

 

 

 

 

KC inf.

 


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.