Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansambliui „Žirginėliai“ – 40 metų!

2024-01-16

Plungės kultūros centro liaudies šokių ansamblis „Žirginėliai“ savo pasirodymais plungiškius, visą Lietuvą ir kitas šalis džiugina jau 40 metų. Kolektyvas yra aktyvus įvairių nacionalinių ir tarptautinių konkursų, festivalių dalyvis ir prizininkas. Ansamblis dalyvauja visose Lietuvos dainų šventėse. Kolektyvui nuo 1998-ųjų iki šiol vadovauja Sonata Kazlauskytė, kolektyvui akomponuoja Rūta Černeckienė.

Sausio 20 d. šventiniame koncerte „Mūsų širdyse gyvena šokis“, skirtame „Žirginėlių“ 40-ties metų kūrybinės veiklos sukakčiai paminėti pasirodys ne tik gausus būrys dabartinių kolektyvo šokėjų, bet keletui šokių į sceną sugrįš buvę ansambliečiai. Taip pat renginyje dalyvaus ansamblio įkūrėja Nijolė Vasylienė, buvę choreografai: Laima Iržikevičienė, Laima Monkevičienė ir Eglė Norkevičiūtė-Novoruckienė bei buvę kolektyvo kapelos, vokalinio ansamblio vadovai, akompaniatoriai. Kolektyvą su gimtadieniu sveikins ir savo šokiais džiugins ilgamečiai kolektyvo draugai šokių kolektyvas „Luste“ iš Latvijos.

Artėjant šventei kolektyvo vadovė Sonata Kazlauskytė dalinasi keletu minčių apie kolektyvą ir solidžią sukaktį.

,,Žirginėliams“ 40, Jūsų kūrybinei veiklai su kolektyvu daugiau 25-eri, tai išskirtinės sukaktys, ką Jums simbolizuoja šie skaičiai?

Ansamblio kūrybinės veiklos skaičius gražus, brandus. Daug skirtingų programų paruošta, kasmet aktyviai keliaujame ir koncertuojame ne tik po Lietuvą, bet ir užsienyje. O mano darbo stažas, man lyg priminimas, kaip greitai bėga laikas ir kiek daug metų aš jau Plungėje ir ansamblyje.

Koks įvykis, susijęs su kolektyvo pasirodymu, išvyka ar repeticija yra vienas įsimintiniausių ir kodėl?  

Praėjusių metų paskutiniame koncerte, Latvijos Tukumo mieste, prieš pasirodymą šokėjai taip jaudinosi, kad ištiesus rankas, jos stipriai virpėjo. O po pasirodymo nuriedėjusios ašaros, padarius nedideles klaidas, kurių žiūrovai net nepastebi. Mane priverčia susimąstyti, kokią atsakomybę šokėjai „užsiaugina“ ansamblyje, kaip jautriai ir atsakingai ruošiasi koncertams…

O paskutinių repeticijų metu jaunuolių grupės vaikinų dovanotos rožės ir palinkėjimai artėjančių švenčių proga – dar vienas gražus ir įsimintinas įvykis, kad tas bendrystės jausmas užgimsta čia „Žirginėliuose“.

Kaip pasikeitė tradicinio šokio kultūra, Jūsų kolektyvą lankantys vaikai, jaunimas per tą laikotarpį, kai Jūs rūpinatės liaudies šokio puoselėjimu, sklaida ir išsaugojimu?

Nelabai pasikeitė. Ansamblį lankantys vaikai ir jaunimas dažniausiai šoka po 12 metų, todėl puikiai supranta, kas yra šokio kultūra. Mums norisi būti kartu, bendrauti, koncertuoti ir keliauti. Liaudiškas šokis yra viena svarbiausių gyvenimo vertybių. Su didžiuliu noru ir pasididžiavimu rengiamės tautiniais kostiumais ir pristatome Lietuvą visam pasauliui. Džiugu, kad ir ansamblio šokėjų šeimų požiūris yra taipogi atsakingas ir jautrus.

Papasakokite šiek tiek apie 40 metų sukakčiai skirtą šventinį koncertą.

Jubiliejiniame koncerte pasirodys apie 150 šokėjų. Džiugu, kad norą dalyvauti ir sugrįžti į sceną parodė ir nemažas būrys buvusių ansambliečių. O viena iš koncerto vedančiųjų, mūsų buvusi šokėja.

Dėkojame „Žirginėlių“ vadovei Sonatai Kazlauskytei, sveikiname vadovę ir visą kolektyvo bendruomenę su ypatinga sukaktimi, linkime nuostabios šventės, skambių sukakčių ir didelių pasiekimų bei kviečiame sausio 20 d. 15 val. susitikti ansamblio gimtadienio šventėje.

Plungės KC inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.