Plungės kultūros centro tautinių šokių ansambliui ,,Žirginėliai“ – 30 metų!

2014-02-03

 

 

 

       Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Žirginėliai“, vadovaujamas meno vadovės Sonatos Kazlauskytės, choreografės Eglės Norkevičiūtės – Novoruckienės, kapelos vadovės Ritos Džiaugienės,  ruošiasi vasario 8 d. 16 val. įvyksiančiam kolektyvo 30-ies metų jubiliejiniam koncertui. Per trisdešimt veiklos metų „Žirginėliai“ iškovojo pergales meno saviveiklos konkursuose, pelnė prizines vietas įvairiose peržiūrose, laimėjo tarptautiniuose vaikų festivaliuose bei garsino Plungės miesto vardą ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse.

       Ruošiantis jubiliejui, ansamblio vadovės sutiko atsakyti į keletą klausimų:

         Ką simbolizuoja Jūsų kolektyvo pavadinimas?

       Tautinių šokių ansamblis įsikūrė balandžio mėnesį, o tai vienas gražiausių pavasario mėnesių. Būtent tada pradeda žaliuoti žolė ir sprogti medžiai, visų akis džiugina  žirginėlių žiedai, tad ir tautinių šokių ansamblis pavadintas „Žirginėlių“ vardu, kad ir kolektyvas savo šokiais džiugintų kuo daugiau žmonių.

         Kiek vaikų šiuo metu lanko kolektyvą?

       Dabar ansamblyje yra 7 šokėjų grupės, muzikantai. Šoka, groja vaikai ir jaunimas nuo 6 iki 18 metų. Iš viso – apie 150 vaikų.

         Kas turi įtakos, kad taip noriai ansamblį lanko jauni žmonės?

       Vaikams ir jaunimui ansamblis – puikus laisvalaikio praleidimo būdas. Vadovai stengiasi  meilę liaudies šokiams įskiepyti savo entuziazmu, energija bei pavyzdžiu. Todėl visi ansamblį lankantys vaikai su kiekviena repeticija pradeda vis labiau vertinti ir suprasti liaudies šokį, jo vertę bei prasmę visai visuomenei. Dauguma kolektyvo narių šokti pradeda nuo pirmos klasės ir kolektyvą palieka tik baigdami gimnazijas ar vidurines mokyklas. Kolektyvo lankymas vaikams padeda susirasti draugų, o lankyti kolektyvą paskatina  ir dalyvavimas įvairiuose renginiuose, festivaliuose, konkursuose bei išvykos ne tik po Lietuvą, bet ir į kitas šalis, galimybė parodyti save ir pamatyti kitus, susipažinti su kitomis kultūromis.

         Pasidalykite įsimintiniausiais per 30 kolektyvo veiklos metų įvykiais.  

       Visi nuotykiai dažniausiai nutinka koncertinių kelionių metu. Prisimenu, kaip vieną šokėją, kuris neatvyko laiku į autobusą, o mes turėjome jau išvykti, palikome namuose,  Plungėje, tai jis į koncertą turėjo atvykti pats su savo mašina. Koncertinės kelionės metu Makedonijoje mums pritrūko dalyvių, tai Lietuvos vėliavą parado metu paprašėme nešti vairuotojo. Vadovės yra pamiršusios nusivežti kompaktinius diskus su šokių įrašais, kai turėjome koncertuoti pas savo draugus latvius. Visagalis internetas padėjo parsisiųsti muziką, ir koncertas įvyko. O kiek įvairių nelaimingų atsitikimų užsienio kelionėse dar buvo, bet geri prisiminimai ir įvykiai užgožia visus nesklandumus.

         Kokie artimiausi,,Žirginėlių“ planai?

       Visas sezonas gana įtemptas. Ruduo prabėgo besiruošiant jubiliejiniam koncertui. Balandžio mėnesį 2 savaitėms vykstame į Turkiją, gegužę – į Latviją, birželį – į Lenkiją, liepos mėnesį laukia Lietuvos dainų šventė  „Čia mano namai“.

         Vasario 8 d. 16 val. Plungės kultūros centre įvyks kolektyvo jubiliejinis koncertas. Ką jo metu pamatys žiūrovai? Kuo jie bus nustebinti?

       Koncerte dalyvaus visos 7 šokėjų grupės – nuo mažiausių iki didžiausių – mūsų ansamblio vaikų liaudiškos muzikos kapela. Paruošėme 14 naujų šokių. Turime jau  užsiauginę šokėjų, kurie baigę savo veiklą ansamblyje, o dabar studijuoja universitetuose, kiti jau dirba. Džiaugiamės, kad jie sutiko prisijungti prie mūsų jubiliejinio koncerto, manau, tai bus koncerto staigmena. Be to, atvyks pasveikinti ir patys ištikimiausi mūsų ansamblio draugai – Tukumo miesto šokių kolektyvas  „Luste“.

         Ką norėtumėte palinkėti,,Žirginėlių“ gerbėjams, ištikimiausiems draugams ir partneriams, kurie su jumis  buvo visus 30 metų?

       Pirmiausia norėtume padėkoti mūsų ansamblio visiems šokėjams ir jų tėveliams. Šokėjams už tai, kad praleidžia dalį savo laisvalaikio, dalyvaudami tautinių šokių ansamblio veikloje, tėveliams, kad pasitiki vadovėmis ir patiki savo vaikus mokyti liaudies šokio meno, ateina pažiūrėti mūsų koncertų, kad jau 30 metų yra kartu su mumis.

         Dėkojame ,,Žirginėlių“ vadovėms už atsakymus ir – iki malonaus susitikimo vasario 8 d. 16 val. Plungės kultūros centre, tautinių šokių ansamblio ,,Žirginėliai“ jubiliejiniame koncerte!

 

Plungės kultūros centras

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.