Plungės kultūros centro šokių ansambliui „Suvartukas“ – 70

2017-12-14

 ,,Suvartukas“ – vienas seniausiai gyvuojančių liaudiškų šokių kolektyvų ne tik Plungės mieste bet ir visoje Lietuvoje. 2017 m. gruodžio 16 dieną kolektyvas minės savo kūrybinės veiklos 70–metį. Šiuo metu kolektyvą sudaro šokėjų, muzikantų ir dainininkų grupės.

Didžiausias būrys „Suvartuko“ ansamblyje – šokėjų, kuriems jau 30 metų vadovauja Ilona Baltikauskaitė. Vokaliniam ansambliui vadovauja Valentina Balčiauskienė, kapelai – Vidmantas Žilinskas. Šie vadovai kolektyvams vadovauja pastaruosius 10 metų. Daugiau nei 40 metų kolektyvui akomponuoja Kazys Budginas.

Nuo pirmųjų ,,Suvartuko“ įkūrimo metų kolektyvas nuėjo ilgą kelią, išaugo į vieną geriausių ir profesionaliausių šalies kolektyvų. Kolektyvas sėkmingai atstovauja rajonui pasaulio lietuvių dainų šventėse, įvairiuose Lietuvoje ir užsienio šalyse vykstančiuose liaudiškos muzikos festivaliuose ir konkursuose. 2010 m. kolektyvas apdovanotas Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigtu mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų apdovanojimu – „Aukso paukštės“ nominacija.

Gruodžio 16 dieną Plungės kultūros centre vyks neeilinė liaudies šokio ir muzikos šventė, kurioje galėsime pasidžiaugti ,,Suvartuko“ kūrybinės veiklos sukaktimi.

 

KC inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.