Plungės kultūros centro parodų salėje pristatoma unikali paroda ATMINIMAS

2019-01-08

 


Joje  galėsite susipažinti su garbaus žmogaus, tautodailininko, medžio meistro, sertifikuoto  skulptoriaus bei  kryždirbio Liudo Ruginio (1943 – 2018) kūryba. Nors labai daug menininko darbų yra išsibarstę po Lietuvą ir kitas šalis, tačiau parodoje pristatomi tie darbai, kuriuos jis pats išsaugojo savo klėtelėje, savo ir vaikų namuose.

Plungėje sukūręs šeimą, su žmona Genovaite užaugino sūnų ir dukrą, o Salantų pačiame centre, bažnyčios šventoriaus pašonėje esančioje sodyboje, kur prabėgo jo vaikystė, meistras yra įkūręs savo dirbtuves – muziejų. Tad  Liudą Ruginį savu vadinti galėjo ir plungiškiai, ir salantiškiai.

Du dešimtmečius dirbo liaudies kūrybos gaminių  įmonėje „Minija“, vėliau vadovavo Lietuvos tautodailininkų sąjungos Plungės skyriui. Nuo  1972 metų – LTS  narys.

Kaip pats menininkas yra sakęs apie save: „Per visą savo sąmoningą gyvenimą drožiu ir skaptuoju. Įdomus tas menininko gyvenimas, nes užsiimi širdžiai maloniu darbu. Tas darbas mielas, kiekvieną skulptūrą su ūpu iki galo darau – nė vienos nesu sukapojęs ar sudeginęs“.

Kviečiame ateiti į parodos atidarymą ir kartu su Liudo Ruginio artimaisiais bei draugais pasidalyti savo prisiminimais apie šį menininką, apie jo kūrybą ir gyvenimą.

Parodos atidarymas sausio 10 d. 18 val. Plungės kultūros centro parodų salėje.


Plungės KC inf.


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.