Plungės kultūros centro parodų salėje – išskirtinė paroda

2016-10-06

 

     Jaukioje Plungės kultūros centro parodų salėje 24 rajono dailės ir technologijų mokytojai iš 12 mokyklų  pristato savo ir savo mokinių kūrybą. Paroda žavi ne tik eksponatų gausa, bet ir technikų įvairove. Tai  ne tik tapybos, grafikos, fotografijos, dailiosios tekstilės, drožybos kūriniai, bet ir originali įvairių technikų sintezė.

     Parodos ,,gimimo“ pradžia – Plungės rajono dailės ir technologijų mokytojų pleneras – seminaras – kūrybinės dirbtuvės, suviliojusios net 23 mokytojus. Jau antrus metus iš eilės vasaros pradžioje sutartu laiku sutartoje vietoje mokytojai renkasi pasidalyti gerąja darbo patirtimi, ką nors nauja išmokti ir kitus pamokyti. Šių metų seminaro – kūrybinių dirbtuvių tema ,,Senosios keramikos ir medinių žaislų gaminimo technologijos“ (programos autorė – „Ryto“ pagrindinės mokyklos technologijų mokytoja ekspertė Irena Platakienė, lektoriai – tautodailininkė keramikė Vaida Dapkutė ir Senamiesčio mokyklos technologijų ir dailės mokytojas Petras Jurkus).

     Plenero rezultatas – gausi keramikos dirbinių ekspozicija, šypseną keliantys ,,žievinukai“. Pleneras – tai ne tik kūryba gamtoje (pranc. plein air ‘atviras oras’), bet ir mokymasis iš gamtos. Parodoje eksponuojami darbai, kurių idėjų šaltinis – po medžių žieve kinivarpų išgraužti sudėtingi raštai. Juose mokytojai atrado ir pasislėpusius paukščius, ir žydinčias pievas.

     Pedagogų kūrybiškumą atspindi mokinių darbai.  Jaunieji menininkai kūrybiškai įgyvendina pamokų idėjas ir užduotis, gilina žinias būreliuose ir sukauptą patirtį perkelia į kūrinius, kurie puošia ne tik mokyklas, bet ir mokyklų bei rajono garbę gina įvairiausiuose konkursuose ir olimpiadose (Žemaitijos jaunųjų menininkų paroda-konkursas, skirtas Stanislovo Riaubos premijai laimėti, Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkursas „Sidabro vainikėlis“, Lietuvos moksleivių dailės olimpiada ir t. t.).

     Plungės rajono dailės ir technologijų mokytojų ir jų mokinių kūrybos paroda – tai dovana visiems mokytojams, mokiniams, jų tėveliams ir miesto visuomenei Tarptautinės mokytojų dienos proga. Jai apibūdinti geriausiai tiktų K. Džibrano žodžiai: ,,Darbas – tai meilė, tapusi regima.“

 

Parodos autorių informacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.