Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis dalyvavo tarptautinėje stažuotėje Vengrijoje

2019-04-24


 

 

Balandžio 14-20 dienomis Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis dalyvavo tarptautinėje stažuotėje „Kultūros įstaigų vaidmuo, kuriant regiono kultūrinį savitumą. Šiuolaikinio kultūros vartotojo ir tautinių tradicijų santykis“ Vengrijoje. Stažuotės metu susipažino su Budapešto penktos savivaldybės „Angyalföldi József Attila MűvelÅ‘dési Központ“ kultūros centro, Gedele miesto Meno ir kultūros centro ir Solymare miesto kultūros centro „Apáczai Csere János MűvelÅ‘dési Ház és Könyvtár“ veiklomis, meno kolektyvų programomis, rengiamais projektais, technine baze.

Teorinių ir praktinių užsiėmimų metu, kuriuos vedė Vengrijos kultūros, meno, marketingo ir viešųjų ryšių  specialistai, studijavo Vengrijos kultūros finansavimo sistemą, kultūros centrų infrastruktūros privalumus, kultūros paslaugų sklaidos ir vartotojų pritraukimo galimybes, darbo su skirtingomis socialinėmis grupėmis specifiką ir jaunimo aktyvesnio įsitraukimo į kūrybą galimybes. Direktorius susitiko su kolegomis – Gedelės kultūros centro direktoriumi Balazs Kovacs, Solymare kultūros centro direktoriumi Varga Zsolt, Budapešto kultūros centro direktoriaus pavaduotoju kultūrai Szalkai Lajos – ir aptarė galimus tarptautinio bendradarbiavimo projektus ir perspektyvas, pasikeitė vadybine, įstaigų modernizavimo ir techninio aprūpinimo  patirtimi.

Direktorius Romas Matulis ne tik sėmėsi patirties iš Vengrijos kolegų, bet ir pats bendrų seminarų metu pristatė Lietuvos kultūros centrų veiklą, patirtį ir kultūros politikos savitumus.

 

 

KC inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.