Plungės kultūros centro 80 metų jubiliejų pasitinkant

2019-03-27
Lina Mikalauskienė, Laima Lauciuvienė, Lina Stonytė-Mikalauskienė
Vida Kilčiauskienė
Dalia Ramonaitė
Nijolė Sinkevičienė
Rita Jogminienė
 

Šeštasis ciklo straipsnis

Kovo 30 dieną Plungės kultūros centras minės solidžią 80 metų kūrybinės veiklos sukaktį. Artėjant šiai šventei, Plungės kultūros centrą norime pristatyti ir iš tos pusės, kuri dažniausiai lieka už kadro renginių lankytojams. Šį kartą norime trumpai pristatyti tuos Plungės kultūros centre dirbančius žmones, kurių įprastai scenoje nematome, bet jų darbas turi labai daug įtakos, kad Kultūros centro veikla būtų sėkminga, sklandi, dokumentiškai ir finansiškai tvarkinga, kad erdvės būtų paruoštos, pritaikytos renginiams ir repeticijoms, kad būtų parduoti bilietai, pagamintos, sumontuotos reikiamos dekoracijos, kad lankytojai saugiai turėtų kur palikti paltus…

Mintimis apie darbą Kultūros centre ir apie savo darbo specifiką pasakoja ilgametė Kultūros centro sekretorė Lina Mikalauskienė, ūkio dalies vedėja Laima Lauciuvienė, bilietų kasos kasininkė Lina Stonytė-Mikalauskienė, už patalpų švarą atsakingos moterys – Dalia Ramonaitė, Nijolė Sinkevičienė ir Vida Kilčiauskienė, kontrolierė Laimutė Juškevičė, už lankytojų rūbų saugumą atsakinga Rita Jogminienė, meistras – sargas Saulius Bertulis ir vairuotojas Kostas Petrikas. Visi šie darbuotojai lyg ir yra atsakingi už skirtingas sritis, bet tikslas visų bendras, kad renginiai, įvairios kitos veiklos vyktų sėkmingai ir sklandžiai, nė vienas iš šių darbuotojų neskaičiuoja darbo valandų, dirba tiek kiek reikia, kad būtų pasiektas tik pats geriausias rezultatas. Visi darbuotojai yra atsakingi ir mokantys dirbti komandoje, prireikus visi pasirūpina patalpų švara, padeda pakabinti lankytojų rūbus, visi yra bendra komanda, neatsisako padėti vieni kitiems.

Lina Mikalauskienė (sekretorė) Plungės kultūros centre dirba jau 30 metų. Savo darbo specifiką apibūdina, kaip darbą su Kultūros centro veiklos dokumentų valdymo procesais, dokumentų rengimu, įforminimu, tvarkymu, apskaita ir panašiai. Žinoma, tenka prisidėti ir prie meninės-kultūrinės veiklos ir kartu su kolegomis organizuoti ar koordinuoti įvairius renginius. Pasiteiravus apie tai, kaip darbas atrodė prieš 30 metų ir kaip jis atrodo šiandieną, Lina akcentavo: „Pasikeitimų įvyko tikrai nemažai. Ne kartą keitėsi dokumentų valdymą reglamentuojantys teisės aktai, taip pat iš esmės pasikeitė techninės darbo priemonės. Kai pradėjau dirbti, visus dokumentus tekdavo spausdinti mechanine rašomąja mašinėle, tada padarius kokią klaidą reikėdavo perspausdinti visą tekstą. Dabar dirbant kompiuteriu galima ne kartą koreguoti, taip lyg ir susitaupo laikas, bet su kiekvienais metais darbo su dokumentais tik daugėja. Kaip ir seniau, taip ir šiandieną įstaigos dokumentų valdymo reikšmė yra tokia pati svarbi“.

Ūkio dalies vedėjos Laimos darbas susijęs su viso Kultūros centro ūkio darbų organizavimu ir koordinavimu, darbų paskirstymu. Laima geriausiai žino visas Kultūros centro erdves, rūpinasi, organizuoja ir koordinuoja, kad Kultūros centras būtų gražus, tvarkingas tiek viduje, tiek išorėje, kad lankytojai, kolektyvų nariai čia jaustųsi lyg namuose. Laima pasidalino ir vienu iki šiol išlikusiu ir nemažai streso sukėlusiu prisiminimu iš pačios darbo pradžios. Buvo paruoštas iškilmingas furšetas, kuriame, pasibaigus renginiui, turėjo dalyvauti garbūs svečiai. Buvo likę tik keletas akimirkų, kol svečiai po renginio jau rinksis į salę, kurioje ir yra paruoštas furšetas, bet salė užrakinta, ir ūkio dalies vedėja niekur neranda rakto, o atsarginių raktų taip pat nebuvo, tad jaudulio ir baimės buvo daug, o priemonių situacijai išspręsti – nedaug. Bet, galima sakyti, stebuklo dėka raktai atsirado, furšetas prasidėjo laiku, bet tuometinės emocijos gyvos praėjus ir daugiau nei 10 metų.

Su Kultūros centro lankytojais dažnai tenka bendrauti bilietų kasos kasininkei Linai, kontrolierei Laimutei ir už rūbų saugumą atsakingai Ritai. Lina dirba bilietų kasoje, taip pat sudarinėja sutartis, ruošia įvairias ataskaitas ir vykdo atsiskaitymus su atvykstančių teatrų, muzikantų, dainininkų atstovais. Laimutė ir Rita dažniausiai sutinka ir išlydi žiūrovus. Kiekvienas Kultūros centro lankytojas yra labai reikšmingas ir kiekvienam darbuotojui yra svarbu, kad lankytojas iš išeitų su šypsena, kad būtų mandagiai aptarnautas, kad būtų laiku ir efektyviai sureaguota į iškilusią nenumatytą situaciją. Visiems su Kultūros centro lankytojais dirbantiems žmonėms svarbiausia mandagus elgesys, greita reakcija ir plati šypsena.

Trumpai apie savo darbo specifiką pasakoja ir Plungės kultūros centro budėtojas-sargas Saulius ir vairuotojas Kostas. Šiems žmonėms dažniausiai tenka nemenkas fizinis krūvis, nes būtent jie atneša, kur reikia, stalus, išdėlioja kėdes, gamina dekoracijas, rūpinasi Kultūros centro šiluma, mėgina paslėpti išbraižytas grindis ar sienas. Taip pat į pareigas įeina ir budėjimas Kultūros centre.

Apie darbą Kultūros centre pasakoja Dalia, Vida ir Nijolė, kurios yra atsakingos už Kultūros centro patalpų švarą ir tvarką. Renginių metu tenka padirbėti ir rūbinėje, taip pat į pareigų specifiką įeina ir budėjimas Kultūros centre. Prižiūrint Kultūros centro erdves, reikalingas kruopštumas, atidumas, pastabumas ir kantrybė. Dalia papasakojo ir vieną prisiminimą iš darbo Kultūros centre. Tais laikais, kai Plungės kultūros centre veiklą vykdė Žemaičių teatras, jo gretose buvo ir Dalia. Teatras buvo sulaukęs pasiūlymo nusifilmuoti televizijos laidoje, kur reikėjo pristatyti programą, kurioje turėjo būti daina, šokis, žaidimas ir žemaitiškas pasakojimas. Pasakojimą pristatyti, jeigu jo prireiktų, buvo patikėta Daliai, bet kad galėtų ramiai keliauti į laidos filmavimą, darbuotoja turėjo atlikti savo darbą, o išvakarėse Kultūros centre buvo vykusi jaunimo diskoteka, tad darbo buvo nemažai. Bet atlikdama tiesiogines pareigas Dalia pati sugalvojo ir paruošė žemaitišką pasakojimą laidos filmavimui. Tad finale per dieną pavyko atlikti savo darbą Kultūros centre ir suspėti į laidos filmavimą su teatro kolektyvu bei tapti tam tikra televizijos ,,žvaigžde”, nes buvo suteikta galimybė papasakoti apgalvotą, bet mažai repetuotą pasakojimą.

Kalbinti darbuotojai darbą Kultūros centre dažniausiai apibūdino šiais žodžiais: pagarba lankytojui, tvarka, ištvermė, atidumas, kantrybė, plati šypsena, draugiškas kolektyvas, jauki aplinka, nuolatinis tobulėjimas, atsakomybė, patirtis, nuolatinis bendravimas ir darbas komandoje. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad Plungės kultūros centre dirba darbštūs, atsakingi ir puikūs žmonės, kurie savo darbu prisideda prie to, kad Plungės kultūros centras augtų, tobulėtų ir toliau džiugintų plungiškius ir miesto svečius.

Saulius Bertulis Laimutė JuškevičėKC inf.

  Kostas Petrikas


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.