Plungės kultūros centre pristatytas edukacinis projektas, skirtas vaikų su negalia integravimui į bendrą su sveikais vaikais meninio ugdymo procesą

2014-12-13

       Gruodžio 6 d. nuskambėjo baigiamieji Plungės kultūros centro organizuojamo edukacinio projekto ,,Mes esame vienodi, mes norime būti kartu“ akordai. Tradiciškai nuo 12 val. Plungės kultūros centro fojė šurmuliavo šventinė projekto dalyvių mugė, kurioje buvo galima įsigyti nuo įvairių rankų darbo papuošalų iki vienetinių šventinių atvirukų. Po keletą valandų trukusios dalyvių mugės, itin gausiai plungiškiai ir miesto svečiai rinkosi į didįjį projekto koncertą, kurio metu  publiką žavėjo nuoširdūs daugiau nei 300 dalyvių paruošti meniniai pasirodymai.

       Šiais metais projekte dalyvavo Plungės kultūros centro teatras ,,Saula“, Klaipėdos universiteto Teatro katedros studentai, Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblio „Žirginėliai“ merginų grupė, Plungės lopšelio – darželio ,,Pasaka“ vaikų su negalia grupė, Stonaičių socialinės globos namų kapela, Klaipėdos ,,Medeinės“ mokyklos vaikų ir jaunimo su negalia dainavimo studija, Plungės specialiojo ugdymo centro sutrikusio intelekto vaikų vokalinis ansamblis ,,Dainorėliai“ ir Plungės M. Oginskio meno mokyklos 4, 5, 6 klasių pianistų choras, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija ,,Rietavo viltis“, Plungės kultūros centro vokalinė grupė ,,Hello“, Medingėnų jaunimo vokalinis ansamblis, Rietavo M. K. Oginskio meno mokyklos Dailės skyriaus moksleiviai, Telšių ,,Ateities“ pagrindinės mokyklos vokalinė-instrumentinė grupė ,,Ateitukės“, Ryškėnų kultūros centro duetas ,,Ryškėnukės“, Telšių vaikų globos namų ir Telšių Naujamiesčio mokyklos moksleiviai, Telšių vaikų su negalia centro folkloro ansamblis ,,Viltis“, Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo kapela ,,Žirginėliai“, Gargždų muzikos mokyklos kapela ,,Gargždukai“, Gargždų muzikos mokyklos smuiko klasės moksleiviai ir vokalinė grupė, Plungės socialinių paslaugų centro neįgalus jaunimas ir Kulių kultūros centro Stalgėnų filialo dainavimo studija, Plungės socialinių paslaugų centro moksleivių šokių grupė ir Plungės kultūros centro šokių grupė ,,Hera“, atlikėjas Ilja Aksionovas. Projekto režisieriai – Sigita ir Romas Matuliai.

       Tikrumu, šiluma ir  teigiamomis emocijomis spinduliuojantys pasirodymai abejingų nepaliko. Dalyvių ir žiūrovų akyse suspindusios gerumo ir tikrumo ašaros tik dar kartą įrodė, kad tokie projektai yra labai reikalingi. Tai bene vienintelis tokio pobūdžio projektas, kuris draugėn suburia Žemaitijos regiono negalią turinčius ir sveikus vaikus bei jaunimą bendrai kūrybai, meninei edukacijai, bendravimui, bendradarbiavimui, unikalių meninių programų parengimui. Šio projekto veikla suteikia ir unikalią galimybę kiekvienam iš mūsų susimąstyti ir atsigręžti vieniems į kitus, prisiminti, kad mes visi esame vienodi, norime ir galime būti kartu.

Videoinformacija Žemaitijos TV nuorodoje https://www.youtube.com/watch?v=eiGctW4v2DA&feature=youtu.be

KC inf.


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.