Plungės kultūros centre – prancūzų kino festivalis ,,Žiemos ekranai“

2018-02-08

Vasario 9 d. 17.30 val. – kino filmas „Bobas Lošėjas“. Režisierius – Jean-Pierre Melville; šalis – Prancūzija; metai – 1955; trukmė – 100 min.; amžiaus cenzas – N-13.

Bobas, pravarde Lošėjas, – ne pirmos jaunystės banditas, leidžia dienas lošdamas ir lėbaudamas baruose. Iki ausų įklimpęs skolose, jis nusprendžia surengti paskutinį apiplėšimą – pavogti 800 milijonų frankų iš Dovilio kazino. Tai pirmasis J. P. Melville’io kriminalinis filmas, nostalgiškas meilės laiškas Paryžiui. Inteligentiško vienišiaus Bobo vaidmeniui režisierius pasirinko aktorių Rogerą Duchesne, taip pat puikiai žinomą ir kriminaliniame pasaulyje. „Pažįstu Monmartrą, apie kurį pasakoju“, – yra sakęs režisierius, siaurose Monmartro gatvelėse, bulvaruose ir kabaretuose ieškojęs prarastojo Paryžiaus.

Vasario 10 d. 17.30 val. – kino filmas ,,Raudonasis ratas“. Režisierius ir scenarijaus autorius – Jean-Pierre Melville; šalis – Prancūzija; metai – 1970; trukmė – 140 min.; amžiaus cenzas – N-13.

Nusikaltėlis Koris išlaisvinamas. Prieš jį paleisdamas, sargybinis prasitaria apie pasiūlymą: apiplėšti juvelyrinę parduotuvę Vandomo aikštėje. Tuo metu komisaras Matėjus naktiniu traukiniu lydi nusikaltėlį Voželį iš Marselio į Paryžių. Radęs progą, Voželis pabėga ir pasislepia Korio mašinos bagažinėje. Tarp abiejų vyrų užsimezga draugystė.

Filme nuskambanti frazė „Visi prasikalsta, net ir policininkai“ parodo Melville‘io kūryboje nuolat pasikartojančią sunkiai apčiuopiamą skirtį tarp gėrio ir blogio, o Korio ir Voželio draugystė bei nebylus santykis liudija Melville‘į taip žavėjusius broliškumą ir pagarbą akistatoje su mirtimi.

Vasario 11 d. 17.30 val. – kino filmas ,,Jūros tylėjimas“. Režisierius ir scenarijaus autorius – Jean-Pierre Melville; šalis – Prancūzija; metai – 1947; trukmė – 88 min.; amžiaus cenzas – N-13.

Nacių okupacijos metu vokiečių kareivis apsistoja pas pagyvenusį prancūzą ir jo dukterėčią, kurie atsitveria nuo jo įžūlia tyla. Perskaitęs pogrindžio rašytojo Vercorso romaną „Le Silence de la mer“, režisierius sau pasakė: „Koks gražus filmas!“ Neturėdamas pinigų, jis negavo leidimo ekranizuoti kūrinio, naudojo juodojoje rinkoje įsigytą įrangą, o pačią juostą nufilmavo per 27 dienas. Filmo operatoriui, legendiniam Henri Decaë, teko filmuoti aktorius be grimo ir kone patamsyje, be apšvietimo. Šis filmas yra Melville’io minimalistinis debiutas, kuriame skleidžiasi režisieriui svarbios pasipriešinimo ir tarpusavio santykių temos.

Bilietų kaina 1 Eur. Kviečiame apsilankyti

Plungės kultūros centro informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.