Plungės kultūros centre 17-ąjį kartą įteiktos Stanislovo Riaubos premijos (renginio ir parodos nuotraukos)

2017-06-06

 

2017-aisiais Plungės kultūros centras  jau septynioliktus  metus vaikus ir jaunimą kvietė dalyvauti jaunųjų menininkų sąjūdyje  „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“. Vienintelio tokio pobūdžio Lietuvoje projekto pagrindinis tikslas yra puoselėti tautodailės tradicijas tarp vaikų ir jaunimo, atskleisti talentingiausius, pagerbti unikalaus žemaičių skulptoriaus Stanislovo Riaubos atminimą. Šiais metais projekte dalyvavo 76 jaunieji menininkai, parodoje – konkurse buvo eksponuojama 340 skulptūros, tapybos, grafikos ir taikomosios dailės kūrinių. Projektui talkino 23 dailės ir technologijų mokytojai.

Premijos laureatai buvo paskelbti ir apdovanoti birželio 2 d. 14 val. Plungės kultūros centro parodų salėje. Šventėje dalyvavo gausus būrys jaunųjų menininkų, jų mokytojų, o menininkų darbus vertino kompetentinga komisija: Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininkas dailininkas Jonas Rudzinskas, daktarė menotyrininkė Jolanta Zabulytė, dailininkas, Muzikų sąjungos narys Arvydas Nekrošius, skulptorius, tautodailininkas Vilmantas Ladyga. Muzikinius kūrinius konkurso dalyviams ir žiūrovams dovanojo Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos mokiniai.

Parodą  apžiūrėjo per 3 000 grafikos, medžio, tekstilės, įvairių rankdarbių, molio ir kitų su liaudies meno tradicijomis susijusių darbų mylėtojai. Parodos lankytojų nuomone, geriausiais šiais metais buvo pripažinti: už skulptūros darbus – Ernestas Kurmis (Plungės ,,Saulės“ gimnazija), už tapybą – Goda Vaitkutė (Židikų M. Pečkauskaitės gimnazija), amatų kategorijoje žiūrovų simpatijas pelnė Erika Baublytė (Židikų M. Pečkauskaitės gimnazija), už grafikos darbus – Laura Paulauskytė (Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazija). Nugalėtojams buvo įteikti specialūs  prizai.

Kiti konkurso dalyviai buvo apdovanoti Švedijos Boksholmo organizacijos ir UAB ,,Ladonas“ įsteigtais piniginiais prizais, taip pat konkurso dalyviams gausybę dovanų skyrė kompetentingi komisijos nariai, Seimo narys Andriejus Stančikas, UAB ,,Viskas jūsų kontorai“, UAB ,,Hermis“, dizaino studija UAB ,,Kontrus“, banko ,,Swedbank“ Plungės skyrius, dailės reikmenų parduotuvė (savininkė Sivera Gedmontienė), UAB ,,Krateris“, fotostudija ,,Akimirka“, UAB ,,Plunksna“, tautodailininkė Zita Stasiškienė. Pagrindinis projekto rėmėjas – Plungės rajono savivaldybė.

Šiais metais konkurso laureatais tapo ir piniginėmis premijomis buvo apdovanoti: Kamilė Dačkauskytė už tapybos darbus (mok. Aleksandr Novak), Monika Norkutė – už amatų darbus (mok. Albina Rimšienė), Robertas Burkevičius – už skulptūros darbus (mok. Vytautas Jaugėla), o už grafikos darbus laureato diplomu ir pinigine premija buvo apdovanotas Matas Jankus (mok. Valdas Simutis).

Plungės kultūros centras už nuolatinę pagalbą, organizuojant konkursą, dėkoja visiems projekto rėmėjams ir partneriams, projekto dalyviams, jų tėveliams, dailės ir technologijų mokytojams. Projektą jau septynioliktą kartą inicijavo ir organizavo Plungės rajono savivaldybės kultūros centras.Plungės kultūros centro informacija


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.