Plungės kultūros centre – 16 -ąjį kartą įteiktos Stanislovo Riaubos premijos

2016-06-03

 

 

       2016 metais Plungės kultūros centras  jau šešioliktus  metus kvietė vaikus ir jaunimą dalyvauti jaunųjų menininkų sąjūdyje „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“. Pagrindinis projekto tikslas yra puoselėti tautodailės tradicijas tarp vaikų ir jaunimo, atskleisti talentingiausius, pagerbti unikalaus žemaičių skulptoriaus Stanislovo Riaubos atminimą. Šiais metais projekte dalyvavo 77 jaunieji menininkai, parodoje – konkurse buvo eksponuojama 312 skulptūros, tapybos, grafikos ir taikomosios dailės kūrinių. Projektui talkino 32 dailės ir technologijų mokytojai.

       Projekto uždarymo šventėje birželio 1 dieną buvo paskelbti Stanislovo Riaubos premijos laureatai. Tą dieną į Plungės kultūros centrą atskubėjo visi jaunieji menininkai, lydimi savo dailės ir technologijų mokytojų, draugų, tėvelių. Šventėje taip pat dalyvavo pagrindinio projekto etapo – parodos – konkurso ekspertai iš Vilniaus: Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininkas dailininkas Jonas Rudzinskas, dailėtyrininkė Skaistė Urbonienė, skulptorius Darius Bražiūnas.

       Birželio 1-oji –  pirmoji vasaros diena ir paskutinė jaunųjų menininkų kūrybos parodos eksponavimo diena. Ši paroda – vienintelė metuose dailės paroda, kurią aplanko didžiausias būrys žiūrovų.  Pirmieji parodos lankytojai buvo Švedijos Boksholmo organizacijos ,,Draugas draugui“ nariai, kurie išvykdami išsivežė ne tik geras emocijas apie jaunųjų menininkų kūrybą, bet ir paliko  5 prizus projekto dalyviams. Per visą gegužės mėnesį parodą aplankė per 4000 žiūrovų. Aktyviausi iš jų buvo Plungės Senamiesčio mokyklos mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos Aldonos Bieliauskienės. Jų apsilankymo metu parodoje buvo vedamos dailės pamokos. Visi lankytojai tyrinėjo ir grožėjosi projekto dalyvių darbais o dar kiti, norintys išreikšti savo nuomonę, galėjo balsuoti už labiausiai patikusį skulptorių, grafiką, tapytoją, amatininką. Daugiausia balsų surinkusiems menininkams buvo įteikti specialūs žiūrovų prizai. Parodos lankytojų nuomone,  geriausiais šiais metais buvo pripažinti: Plungės NVŠ būrelio ,,Meninė medžio drožyba“ nariai skulptorius Ernestas Kurmis ir amatininkas Svajūnas Rimkevičius, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos mokinė tapytoja Goda Vaitkutė ir Rietavo Lauryno Ivinskio mokyklos mokinė grafikė Vytautė Petkevičiūtė.

       Švedijos Boksholmo organizacijos piniginiai prizai po 50 Eur atiteko tapytojai Rasai Burkevičiūtei iš Platelių gimnazijos, grafikei Laurai Vaitkutei iš Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos, 2 skulptoriams  – Gabrielei Pociūtei iš Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos ir Gintarui Rėpšui iš Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos. Dar vienas prizas, švediškas dviratis, buvo įteiktas jaunajam audėjui iš Šateikių vaikų dienos centro – Deividui Budriui.

       XVI projekto ,,Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“ laureatais tapo skulptorė Gintarė Grigalytė (18 m.) iš Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos (mokyt. Asta ir  Raimondas Milėškos), tapytojas Modestas Batavičius (13 m.) iš Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos (mokyt. Alma Vilnienė), grafikė Auksė Rūsytė (13 m.) iš Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos (mokyt. Valdas Simutis), ir amatininkė Elena Budrytė (14 m.) iš Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos (mokyt. Aleksandras Novak). Visiems keturiems laureatams buvo įteiktos Stanislovo Riaubos  premijos – po 115 Eur.

       Kiti dalyviai buvo apdovanoti Plungės kultūros centro ir UAB ,,Ladonas“ prizais.    

       Projekto uždarymo šventė buvo ypatinga ir tuo, kad šventės pabaigoje  dailininkas Vytautas Kusas iš Palangos pademonstravo pastelinės tapybos techniką.


Fotografas Saulius Narkus

Plungės kultūros centro informacija


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.