Plungės kultūros centre 14-ąjį kartą įteiktos Stanislovo Riaubos premijos

2014-06-16


 

       2014-aisiais Plungės kultūros centras  jau keturioliktus  metus kvietė vaikus ir jaunimą dalyvauti jaunųjų menininkų sąjūdyje  „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“. Premijos laureatai buvo paskelbti ir apdovanoti birželio 11 d. 14 val. Kultūros centro parodų salėje. Šiais metais projekte dalyvavo 57 jaunieji menininkai iš Plungės, Platelių, Alsėdžių, Žemaičių Kalvarijos, Mažeikių, Židikų, Telšių, Luokės, Rietavo, Kretingos, Salantų, Skuodo, Ylakių ir Šiaulių. Jaunųjų menininkų darbus vertino kompetentinga komisija: skulptorė Asta Vasiliauskaitė, dailininkas Vilmantas Ladyga, žurnalistė Giedrė Milkevičiūtė ir dailininkas, Lietuvos tautodailės sąjungos pirmininkas Jonas Rudzinskas. Komisija turėjo įvertinti net 240 projektui pateiktų skulptūros, tapybos, grafikos ir taikomosios dailės kūrinių. Po ilgų diskusijų ir įtempto darbo komisija vieningai nusprendė ir 2014 metų Stanislovo Riaubos  pinigines premijas po 400 Lt skyrė: už geriausius skulptūros darbus – Ryčiui Milkintui (Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija), už geriausius grafikos darbus – Rasai Galdikaitei (Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinė mokykla), už geriausius tapybos darbus – Ernestai Pocevičiūtei (Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija), už geriausius amatininko darbus – Lukui Adomavičiui (Kretingos meno mokykla).

       Piniginiais prizais po 50 Lt, įsteigtais Švedijos Boksholmo organizacijos ,,Draugas draugui“ buvo apdovanoti dar 12 jaunųjų menininkų. Taip pat Švedijos Boksholmo organizacija ,,Draugas draugui“ skyrė ypatingą prizą – dviratį –  broliams Evaldui ir Lukui Tomkams iš Luokės muzikos ir dailės mokyklos. Privačios galerijos savininko iš Švedijos Pelle Wegenbergo prizas – medžio drožybos įrankiai – atiteko Aurimui Jurgaičiui iš Plungės „Babrungo“ pagrindinės mokyklos. Žiūrovų prizai šiais metais atiteko skulptoriui Aurimui Jurgaičiui (Plungės „Babrungo“ pagrindinė mokykla), tapytojai Eglei Šečkutei (Salantų meno mokykla), grafikei  Viktorijai Venckutei (Plungės Mykolo Oginskio meno mokykla), amatininkei Augustei Tamašauskaitei (Kretingos meno mokykla). Dar 16 menininkų buvo apdovanoti Plungės kultūros centro įsteigtais prizais ir 5 menininkai – Lietuvos tautodailės sąjungos įsteigtais prizais. Visi projekto dalyviai apdovanoti diplomais, parodos – konkurso lankstinukais, o mokytojai – padėkos raštais.

       Konkurso dalyvius sveikino ir sėkmės tolimesniame kūrybiniame procese linkėjo Plungės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius, Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Vida Saukalienė, Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis ir konkurso komisijos pirmininkas, Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininkas Jonas Rudzinskas.

       Šiais metais konkursas ypatingas buvo ir tuo, kad Stanislovui Riaubai sukako 110 metų. Šia proga Kultūros centro fojė buvo ir dar vis yra eksponuojamos Stanislovo Riaubos skulptūrų fotografijos iš menotyrininkės Aldonos Ulevičienės archyvo (fotografijų autorius Hubertas Paluševičius).

       Projekto, kurio vienas iš pagrindinių tikslų yra puoselėti tautodailės tradicijas tarp vaikų ir jaunimo, skatinti juos kurti ir, žinoma, pagerbti Stanislovo Riaubos atminimą, organizatoriai dėkoja pagrindiniams projekto rėmėjams – Lietuvos kultūros rėmimo tarybai, Lietuvos tautodailininkų sąjungai, Plungės rajono savivaldybei ir Švedijos Boksholmo organizacijai ,,Draugas draugui“ bei kviečia jaunuosius menininkus ruoštis 2015-aisiais jubiliejiniam,  penkioliktąjį kartą įvyksiančiam, konkursui, skirtam Stanislovo Riaubos  premijai laimėti.

 

Plungės kultūros centro informacijaĮvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.