Plungės kultūros centras Vasario 16-ąją kvietė švęsti kitaip

2017-02-17
Mildutė, Mykolas ir jų mama Rasa Staupelytė – Valančienė


 


       Dar sausio mėnesį Plungės kultūros centras inicijavo  3 skirtingas akcijas – konkursus, į kuriuos kvietė įsijungti ne tik plungiškius, bet ir miesto svečius, ir drauge Lietuvos valstybės atkūrimo dieną paminėti kitaip. Džiaugiamės, kad mūsų siekiai pasiteisino ir net pranoko lūkesčius.

       Žaidimas – konkursas ,,Selfie Lietuva“ kvietė pasidaryti linksmą, nuotaikingą, išmoningą, netikėtą asmenukę, kurioje būtų žaidimo dalyvis, kuris gali būti ne vienas, o kartu ir savo šeimos nariais, draugais ar kolegomis, ir Lietuvos valstybingumą, nepriklausomybę, tautiškumą simbolizuojantys vaizdai, veiksmai, simboliai, žmonės ar pan. Sulaukėme ne vienos dešimties kūrybiškų ir šiltų nuotraukų, kurias gavome net iš Šiaurės Airijos, Jurbarko, Klaipėdos, Lazdijų, Anykščių ir, žinoma, Plungės miesto ir rajono.

       Kita akcija – konkursas – tai ,,Laisvė tavo languose“, kuriuo buvo siekiama paskatinti plungiškius ir miesto svečius pasipuošti savo namų, įvairių įstaigų langus, interjerus, naudojant Lietuvą atspindinčius simbolius. Plungės miesto ir rajono ugdymo įstaigos, įvairios organizacijos ir pavieniai namai dar niekada nėra buvę tokie pasipuošę ir spinduliuojantys patriotiškumu, nes prie akcijos taip pat prisijungė daugiau nei penkios dešimtys dalyvių.

       Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, Plungės kultūros centras vasario 13 d. organizavo popietę – diktanto rašymą. Džiugu, kad diktantą rašė gausus būrys jaunimo, taip pat politikai, mokyklų vadovai, Savivaldybės administracijos darbuotojai ir kiti plungiškiai. Popietės metu buvo rašomas diktantas pagal R. Šerelytės tekstą ,,Gyvasis kultūros vanduo“, kurį diktavo mokytoja Ramutė Damulienė. Skambėjo ir patriotinės dainos, buvo bendraujama prie karštos arbatos puodelio. Diktantus taisė mokytojos Ramutė Damulienė ir Jurgita Pakarklienė.

       Vasario 16 d. Plungės kultūros centre šventinio koncerto metu buvo paskelbti ir Plungės rajono savivaldybės mero įsteigtais prizais apdovanoti visų akcijų – konkursų nugalėtojai. Laureatų diplomus ir dovanas laimėjusiesiems įteikė Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis ir  Plungės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius. Akcijos – konkurso ,,Laisvė tavo languose“ laureato diplomai atiteko Plungės „Ryto“ pagrindinei mokyklai (mokytoja Vilma Stankuvienė) ir Plungės lopšelio – darželio ,,Nykštukas“ ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikams ir auklėtojoms. ,,Selfie Lietuva“ laureatais tapo Plungės technologijų ir verslo mokykla bei Mildutė, Mykolas ir jų mama Rasa Staupelytė – Valančienė. Diktantus gerai parašė ir tik keletą klaidų padarė Plungės „Saulės“ gimnazijos mokinės Ieva Lygnugarytė, Jonė Virbickaitė ir Plungės ,,Ryto“ pagrindinės mokyklos mokinė Amanda Saukaitė. Laureato diplomai ir mero įsteigti prizai atiteko Plungės ,,Saulės“ gimnazijos mokinei Emai Miliūnaitei, o suaugusiųjų kategorijoje – Gertrūdai Poškienei.

       Džiugu, kad tiek daug žmonių, ugdymo įstaigų ir kitų organizacijų prisidėjo prie Plungės kultūros centro inicijuotų akcijų – konkursų, tai tik įrodo, kad mes esame aktyvūs piliečiai, mylime savo Tėvynę ir Lietuvos valstybės atkūrimo dieną mokame, galime ir norime švęsti kitaip.

   
 Plungės technologijų ir verslo mokykla  Plungės „Ryto“ pagrindinei mokykla
   
   
   Diktanto rašymas
KC inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.