Plungės kultūros centras liaudies šokiu ir muzika kvietė mylėti nepriklausomą Lietuvą

2015-03-16

 

 

 

 

       Kovo 11-oji lietuviams simbolizuoja naują pradžią, naują istoriją, tai svarbi šventė, primenanti apie laimėtą nepriklausomybę Lietuvos valstybei ir iškovotą viltingą ateitį augančioms kartoms. Todėl labai svarbu, kad ypatingai jaunimas suvoktų šios šventės svarbą ir reikšmę.

       Plungės kultūros centras džiaugiasi ir didžiuojasi, kad kasmet, būtent kovo 11 dieną, organizuodamas tarptautinį liaudiškų šokių ir muzikos festivalį ,,Kovo 11-osios vaikai“, suvienija geriausius Lietuvos ir kitų šalių liaudies šokių kolektyvus bendriems pasirodymams ir sukuria ypatingą šventę plungiškiams ir miesto svečiams, taip prisidėdamas prie vaikų ir jaunimo pilietiškumo, patriotizmo ugdymo.

       Šiais metais festivalis vyko 10-ąjį, jubiliejinį, kartą, o finalinį festivalio koncertą, kuris vyko Plungės kultūros centre, savo pasirodymais papuošė: Mažeikių choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblis „Kauškutis“, Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblis „Vieversa“, šokių ansamblis „Palavnitsi“ iš Bulgarijos, Minsko moksleivių namų vaikų ir jaunimo liaudies šokių ansamblis „Čabarok“ iš Baltarusijos, Latvijos Bauskės vaikų ir jaunimo centro šokių kolektyvas „Memelite“ bei festivalio šeimininkai – Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Mažasis suvartukas“ ir  šokių ir dainų ansamblis ,,Suvartukas“.

       Daugiau nei dvi valandas trukusi šventė, per 500 jaunųjų šokėjų, į Kultūros centro žiūrovų salę netelpantys žiūrovai, netylantys aplodismentai, spalvingi ir charakteringi šokiai nepaliko nė vieno  abejingo, o tai dar kartą įrodė, kad liaudies muzika ir šokis daugelio lietuvių širdyse užima ypatingą vietą. Festivalio dalyvius ir žiūrovus sveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ir Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis.

       Siekiame ir tikime, kad, organizuodami reikšmingus kultūrinius projektus, prisidedame prie to, kad plungiškiai ir miesto svečiai per kultūrinę prizmę galėtų pajusti ir išgyventi tikrą laisvės prasmę ir reikšmę.

 

Plungės kultūros centro informacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.