Plungės kultūros centras kvietė į Kovo 11-ajai skirtus renginius

2017-03-15


 

 

 

       Plungės kultūros centras, minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, tradiciškai kovo 11 d. kvietė į tarptautinį vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių festivalį „Laisvės vaikai“. Šiais metais festivalį pradėjo Plungės „Saulės“ gimnazijos choras (vad. E. Klimienė), festivalyje dalyvavo profesionalūs liaudies šokių kolektyvai iš Latvijos – „Randinš“ ir „Memelite“, –  bei festivalio pažiba tapę svečiai iš  Gruzijos – „Marula“. Kovo 11-ą, be festivalio šeimininkų – Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studijos „Mažasis suvartukas“ (meno vadovė ir vyr. baletmeisterė I. Baltikauskaitė, choreografė J. Tulickienė) – žiūrovai  pamatė liaudiškų šokių grupės iš Šilutės „Viržytė“ ir šokių studijos iš Gargždų „Trepsiukas“ pasirodymus.

       Kovo 12 d. Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje įstabią koncertinę programą „Malda už Lietuvą“, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, dovanojo Plungės kultūros centro simfoninis orkestras (vad. I. Lygnugarienė, dirigentas A. J. Lukoševičius). Koncerto programoje skambėjo W. A. Mozart, P. Jokubausko, A. Piazzolla, A. L. Weber ir kitų kompozitorių kūriniai.

       Kovo 13 d. Plungės kultūros centre tęsėsi festivalis „Laisvės vaikai“, ir jame išskirtinę savo programą dovanojo temperamentingasis kolektyvas iš Gruzijos – „Marula“. Gruzijos šokio ansamblis buvo įkurtas 1998 metais, kolektyvas – įvairių pasaulinių folkloro konkursų ir festivalių dalyvis ir nugalėtojas. Tai Gruzijos pasididžiavimas. Kolektyvui vadovauja  Gruzijos nacionalinio baleto solistas Teimurazas Giorgadzė. Šio kolektyvo energingi ir spalvingi pasirodymai abejingų nepaliko. Festivalio dalyvius sveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis.

       Džiaugiamės, kad projektą „Laisvės vaikai“ iš dalies finansavo  Lietuvos Respublikos kultūros ministerija bei Lietuvos kultūros taryba.

       Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną kvietėme minėti su liaudies šokiu, klasikine ir tradicine muzika ir labai džiaugiamės, kad visuose renginiuose apsilankė gausus būrys plungiškių ir miesto svečių.

 


KC inf.

Sauliaus Narkaus nuotraukos

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.