Plungės kultūros centras kviečia į renginius, skirtus Gedulo ir vilties dienai paminėti

2020-06-05


 

 

 

Tragiški mūsų Tėvynės istorijos puslapiai: okupacijos, kalėjimai tremtys ištisomis šeimomis į neįžengiamą Sibiro taigą, prie ledinės Laptevų jūros. Masiniai trėmimai labai skaudžiai palietė ir mūsų Plungės rajono gyventojus. Nuo 1941 m. iki 1952 m. ištremta apie 4000 gyventojų.

Plungės kultūros centras, minėdamas Gedulo ir vilties dieną, pristato parodą „Tremties takais“. Šioje parodoje eksponuojamos plungiškių tremtinių fotografijos iš jų šeimų asmeninių archyvų. Parodoje taip pat pristatomas režisieriaus J. Lingio dokumentinis filmas „Žibutė – Rozalija Preibytė“.  Filme pasakojama apie Plungėje gyvenusios politinės kalinės ir poetės Rozalijos Valiūnienės gyvenimo istoriją.

Parodą ir kino filmą Plungės kultūros centre bus galima pamatyti darbo dienomis  birželio 8 – 15 d. 12 val.

Birželio 14 d. Gedulo ir vilties dienai paminėti renginiai vyks Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. 12 val. – Šv. Mišios, kurių metu giedos Plungės kultūros centro tremtinių ir politinių kalinių  choras ,,Tėvynės ilgesys” (vad. R. Černeckienė). Po Šv. Mišių bažnyčioje įvyks Gedulo ir vilties dienos minėjimas. Dalyvaus: Plungės kultūros centro tremtinių ir politinių kalinių choras ,,Tėvynės ilgesys” (vad. R. Černeckienė), Plungės kultūros centro dainavimo studija „Hello“ (vad. A. Mackevičiūtė), Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras ,,Saula“ (vad. S. ir R. Matuliai) ir Plungės M. Oginskio meno mokyklos moksleivė Greta Tilvikaitė (fleita), mokytojas V. Žilinskas, koncertmeisteris R. Žukauskas.

Kviečiame apsilankyti.

 

 

Plungės KC inf. 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.