Plungės kultūros centras kviečia į projekto „Penki profesionalaus teatro vakarai Plungėje“ pristatymą

2017-10-19


Lapkričio 4 d. 18 val. – teatro ,,Cezario grupė“ spektaklis TAMOŠIUS BEKEPURIS

Tautinė pankoratorija pagal Kazio Binkio poemą „Tamošius Bekepuris“.

Režisierius Cezaris Graužinis.

Kompozitorė Ieva Baranauskaitė.

Šviesų dailininkas Rimas Petrauskas.

Vaidina: Brigita Arsobaitė, Paulius Čižinauskas, Vilma Raubaitė.

Groja: Stasys Šalaševičius (saksofonas), Ieva Baranauskaitė (klavišiniai), Mykolas Baranauskas (mušamieji).

Trukmė – 1 val. 30 min.

 

Bene pirmą kartą profesionalioje teatro scenoje atgimsta lietuvių literatūros klasiko Kazio Binkio poema „Tamošius Bekepuris“. Kiek nepelnytai primirštas kūrinys šiandien skamba vėl naujai ir primena apie nesenus piršlybų vargus, kuriuos mūsų krašto žmonės taip džiaugsmingai mėgo vargti.

Ilgą laiką dirbęs ir apie moteris tik svajojęs žmogus Tamošius galiausiai nusprendžia susirasti nuotaką. Netrukus prasideda susitikimai su merginomis, vėliau būsiantys lemtingi. Merginimo misijoje Tamošiui į pagalbą ateina atkaklieji dėdulė ir tetulė, kurie pasiryžę piršlybas pakreipti taip, kaip patys jas įsivaizduoja. Tačiau ar įstengs žmogus Tamošius įveikti savo uždarumą ir pats tars kietą žodį, ar išskys iš baimės kaip virtas lepšis ir pasiduos giminaičių įtakai? Kas šioje piršlybų istorijoje išloš, o kas liks be nieko?

Spektaklyje pagal humoristinę K. Binkio poemą apstu skanių dialogų, komiškų siužeto posūkių bei gyvenimiškos išminties. Scenoje skamba muzikantų trio gyvai atliekama muzika, kuri tiesiog užburia vaidinimo veikėjus, mėginančius išsipainioti iš painios painiavos.

Pusiau muzikiniame vaidinime drauge su ansambliu „Sutemų raudos“ aktoriai prabyla apie sunkią lietuvio dalią, apie nenuspėjamą jo gyvenimą, svarbių gyvenimo įvykių laukimą, apie tų įvykių bei paties gyvenimo baimę. Muzikantai groja, aktoriai prabyla, bet kada nors visi nutyla, ir klausimas svarbus pakyla: apie ką tyli vyrai? Jie, aišku, mums nepasakys, nebent suūks, gal dar sušoks. Visad moterys kalbės daugiau, dainuos garsiau, vaidins labiau, nes vyrai… tyli geriau.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

 

Plungės KC inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.