Plungės kultūros centras kviečia į besitęsiančio projekto „Penki profesionalaus teatro vakarai Plungėje“ spektaklius

2022-11-30

Plungės kultūros centras, sėkmingai septintą kartą įgyvendindamas projektą „Penki profesionalaus teatro vakarai Plungėje“, plungiškius ir miesto svečius kviečia į paskutinius šių metų projekto spektaklius.

Gruodžio 2 d. 18.30 val., teatro „Meno fortas“ spektaklis KORIOLANAS. Šis spektaklis yra viena iš paskutinių Šekspyro parašytų tragedijų. „Koriolanas“ prasideda kvietimu stabtelėti ir paklausyti. Sutelkti dėmesį prieš veikiant ir gerai apgalvoti, kas, ką ir kodėl daro. Šis kvietimas yra skirtas visų pirma žiūrovams, liudijantiems beatodairiškai veikiančio Romos karžygio Koriolano tragediją. O jis, įrodęs savo narsą ir gabumus karo lauke, prieš sustoti ir pasiklausyti nusprendusių žiūrovų akis pamažu atskleidžia, kaip tragiškai gali baigtis įvertinimo troškulys sumaišytas su nusivylimo kartėliu.

Stabtelėti ir išgirsti žmogaus tragediją kviečia naujas Lietuvoje itin retai sceną mačiusio „Koriolano“ pastatymas. Režisierius Paulius Markevičius „Koriolaną“ interpretuoja ne kaip politinį spektaklį. Akcentuodamas minios ir asmenybės konfliktą, galingųjų manipuliacijas žmonėmis, režisierius pabrėžia individui tenkančius iššūkius, kai asmeniniai gabumai ir aplinkos lūkesčiai plėšo į priešingas puses. Paulius Markevičius Lietuvos teatre žinomas ir kaip charizmatiškas aktorius, ir kaip eksperimentų nevengiantis intriguojantis režisierius.

Gruodžio 7 d. 18 val., projekto veiklas vainikuos Vilniaus Valstybinio Mažojo teatro spektaklis „Marti“. Skirtingų kartų Vilniaus mažojo teatro aktorių komanda kartu su režisiere Gabriele Tuminaite ir rašytoja Paulina Pukyte pristato kiekvienam nuo mokyklos suolo žinomo kūrinio – Žemaitės „Marti“ – sceninę versiją. Spektaklio kūrėjai pateikia naują žvilgsnį į stereotipinėmis interpretacijomis apaugusį kūrinį ir jo personažus – Katrę, jos tėvą, Vingių Joną ir kitus. Ar tikrai šiuolaikinis moterų emancipaciją ir lygias galimybes šlovinantis pasaulis stipriai pasikeitė nuo Žemaitės aprašytojo? Spektaklyje atsispindi kūrėjų bandymai suprasti XIX a. vedybų, šeimos, meilės ir laimės sampratas ir palyginti jas su šiuolaikinėmis.

Projekto veiklas iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Plungės rajono savivaldybė.

Plungės KC inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.