Plungės krašto jaunimui – diena įvairių karjeros pamokų

2024-01-30

Vasario 2 dieną įvairios Plungės parko vietos ir M. Oginskio dvaro rūmų erdvės sugers daug jaunatviško žavesio ir smalsumo. Pirmą kartą susivienijus Plungės paslaugų ir švietimo pagalbos centrui, Plungės rajono savivaldybei bei Plungės pramonininkų sąjungai – numatyta surengti regiono karjeros dieną „Profesijos kodas – Žemaitija 2024“.

Mokiniams tai bus kitokios pamokos, visiškai kitose erdvėse.

Šiuos metus Plungės rajono savivaldybė yra paskelbusi Žemaitiško rašto metais, todėl ir pirmojo pranešimo tema – „Pasakīk, kon mon darītė, ka nerektom ašarieliu rītė“ – žemaitiška. Ją pristatys Spotyself lektorė, karjeros konsultantė, LKSA narė Edita Mačiulskė. Ne mažiau intriguojantis susitikimas laukia ir su pirmojo rajono startuolio – Digiklasės bendraįkurėju Eimantu Bekėža. Šio, tarptautinio pripažinimo sulaukusio, verslo vienas iš sumanytojų kalbės labai aiškia ir suprantama tema – „Kaip pereiti nuo mokyklos suolo iki svajonių darbo“. Temą „Galimybių labirintai, kaip kurti karjeras ir kurti aplinką su humanitariniais ir socialiniais mokslais“ gvildenti atvyksta Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto prodekanas, prof. dr. Vytis Silius.

Abiturientai šioje Karjeros dienoje sužinos apie visas stojimų į aukštąsias mokyklas naujienas, kuriomis dalinsis LAMA BPO (Lietuvos aukštųjų mokyklų bendrajam priėmimui organizuoti) vyresnioji specialistė Viktorija Juozevičienė bei UAB KALBA.lt karjeros centro Lietuvoje ir Latvijoje vadovė, Karjeros konsultantė, lektorė Renata Škimelienė.

Žirgyno salėje viso renginio metu vyks Plungės pramonininkų sąjungos, Universitetų ir kolegijų, „Žaidimų akademijos“ kūrėjų, Užimtumo tarnybos, bendradarbystės centro „Spiečius“ – individualūs ir grupiniai užsiėmimai visiems lankytojams.

Paskaitų zonos erdvėje susirinkusieji galės dalyvauti interaktyviuose pristatymuose – VU Chemijos ir geomokslų fakulteto doktorantė Eglė Ežerskytė pristatys eksperimentus su šviečiančiais kvantiniais taškais. Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto Studentų reikalų tarnybos specialistas Linas Šablinskas bandys provokuoti jaunimą tema „Ar žinau, ką veiksiu ateityje?“. Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto doc. dr. Rūta Brazienė pristatys mokinių idėjų konkurso „Socialinė politika – 2050 Lietuvai“ rezultatus ir kvies dalyvauti kūrybiškumo dirbtuvėse. Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos bei Plungės technologijų ir verslo mokyklos rengia interaktyvius studijų pristatymus.

Renginio atidarymo metu su karjeros dienos dalyviais susitiks ir Plungės pramonininkų sąjungos organizuojamos konferencijos – „Pramonės transformacijos įtaka ateities įgūdžiams, kompetencijoms ir darbo rinkai“ – dalyviai – Švietimo mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė, Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė, Lietuvos pramonininkų konfederacijos plėtros departamento vadovas Simonas Mockevičius ir kt.

Plungės rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su Plungės pramonininkų sąjunga ir VDU Žemės ūkio akademija, yra įsteigusi eksperimentines Inžinerijos, Verslumo ir Gamtos mokslų „Sumanaus moksleivio akademijos“ klases. Visą dieną Plungės viešojoje bibliotekoje – laikrodinėje šių klasių mokiniams bus skirti atskiri užsiėmimai, aprėpiantys temas nuo klimato kaitos iki šiuolaikinių finansų labirintų.

Atskiri savęs pažinimo ir karjeros informavimo užsiėmimai vyks ir dar vienoje Plungės parko erdvėje. Laisvalaikio ir pramogų zonoje grupinius ir individualius užsiėmimus ves Plungės atviro jaunimo centro, Klaipėdos universiteto, pasieniečių ir kitų organizacijų atstovai.

Tikimės, kad karjeros dienoje sutikti žmonės, jų sėkmės istorijos, pamatytos verslo idėjos, atvykusių plungiškių studentų pasakojimai – padės rajono jaunimui širdimi pajausti, ką norėtų veikti baigę mokyklą ir kur galėtų išbandyti save dar būdami mokyklos suole.

Plungės paslaugų ir pagalbos švietimo centro Ugdymo karjerai metodinio būrelio inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.