Plungės jaunimas dalyvavo tarptautinėje vaikų ir jaunimo stovykloje Krasnogorske

2013-07-18

    
     Krasnogorsko rajono savivaldybė (Rusijos Federacija), įgyvendindama partnerystės sutartį, dar gegužės mėnesį pakvietė savo miesto partnerio – Plungės rajono savivaldybės – 13 -15 metų amžiaus jaunimo grupę šių metų liepos 1–10 dienomis atvykti turiningai praleisti dalį vasaros atostogų.

     Liepos 1-10 dienomis Plungės jaunimo delegacija, lydima Plungės rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus jaunimo reikalų koordinatorės Lolitos Vaitkevičienės ir vyr. specialistės Gintarės Gurevičiūtės, lankėsi Krasnogorske. Be lietuvių, tarptautinėje jaunimo stovykloje buvo ir kitų Krasnogorsko miesto partnerių delegacijos iš Irpenio, Mankovkos, Iziumo (Ukrainos Respublika), Koreliči (Baltarusijos Respublika), Severomorsko ir Krasnogorsko miestų (Rusijos Federacija) . Taigi, čia susitiko net  šešios delegacijos.

     Plungiškių delegacija tokioje  stovykloje lankėsi jau antrą kartą – 2012 m. vasarą abu miestai buvo apsikeitę jaunimo delegacijomis.

     Šiemet stovykla – forumas vyko privačioje mokykloje „Žinių pasaulis“ („Mir znanij“), kurioje jaunimas mokosi užsienio kalbų. Čia puikios sąlygos ne tik mokytis, bet ir turiningai leisti laisvalaikį. Veikia biblioteka, kurioje gausus knygų, vaizdo ir garso  įvairiomis pasaulio kalbomis pasirinkimas, įrengti sporto lauko ir vidaus aikštynai, baseinas, poilsio kambariai.

     Kaip ir pernai, stovyklos – forumo metu dalyvių laukė labai intensyvi programa – vyko įvairūs meniniai konkursai ir sportiniai turnyrai. Jau pirmą dieną jaunuoliai dalyvavo konkurse „Mano miesto vizitinė kortelė“, kurio metu reikėjo kuo originaliau pristatyti savo miestą. Plungiškiai anglų ir rusų kalbomis pasakojo apie mūsų kraštą, piešė Lietuvos ir Plungės žemėlapius bei herbus, dainavo lietuviškai ir šoko „Bitute, pilkoji“. Be šio konkurso, vyko „Mis ir misteris“, šokių konkursas „Sichija“, Talentų šou. Kartu su kito projekto dalyviais teko koncertuoti Krasnogorsko centrinio parko „Skazočnij“ scenoje.

     Komandos varžėsi lauko ir stalo teniso, tinklinio, futbolo, pionierbolo, vandensvydžio, boulingo, krepšinio, plaukimo rungtyse. Plungiškiai puikiai pasirodė: nenugalimi buvo pionierbolo ir krepšinio varžybose. Pirmą vietą tarp mergaičių plaukimo rungtyje iškovojo Laima Jegorovaitė, stalo teniso varžybose II vietą iškovojo Eglė Vilniūtė. Prasčiausiai sekėsi futbolo varžybose: jose nenugalimi buvo ukrainiečiai, kurie netgi rinktinei, sudarytai iš likusių komandų, nepaliko jokių vilčių ir nugalėjo ją  4:0.

     Be įvairiausių užsiėmimų, stovyklos organizatoriai sudarė galimybę pamatyti ir įžymias Rusijos Federacijos sostinės – Maskvos – bei Krasnogorsko miesto vietas. Tarptautinės jaunimo stovyklos dalyviai lankėsi muziejuje „Technika“, Archangelskoje rūmuose, Aleksandrovo soduose, Raudonojoje aikštėje, Kremliuje, Kristaus Išgelbėtojo cerkvėje, pamatė pramogų centrą „Lužniki“, Maskvos M. Lomonosovo universitetą, lankėsi baikerių klube „Naktiniai vilkai“, kurio globėjas yra Rusijos Federacijos prezidentas Vladimiras Putinas.

     Delegacijų vadovai dalyavo tiesioginėje laidoje Krasnogorsko vietinėje televizijoje, susitiko su moterų organizacijos atstovėmis „Pamaskvio moterų sąjunga“, kurios vadovė šiuo metu yra Rusijos Federacijos valstybinio kino ir fotodokumentų archyvo direktorė N. Kalantarova. Ji paminėjo, kad labai tikisi užmegzti draugiškus ryšius su Plungės moterų organizacijomis, juolab, kad bendradarbiavimo sutartį jau įteikė 2012 m. Pasidžiaugė, kad itin glaudūs ryšiai sieja šią sąjungą su Tukumo miesto (Latvijos Respublika) moterų klubu.

     Delegacijos didelio dėmesio sulaukė iš vietinės valdžios atstovų. Stovykloje lankėsi, o vėliau priėmimą Savivaldybėje suorganizavo Krasnogorsko savivaldybės meras Borisas Raskazovas, mero pavaduotoja tarybos narė Olga Chrinina, Švietimo skyriaus vedėja Tatjana Šveinic ir Jaunimo reikalų skyriaus vedėja Galina Stoliarova.

     Pasibaigus Kultūrinių mainų programai, visi jos dalyviai pripažino, kad toks bendradarbiavimas yra neišsenkantis lobis. Susitikimų metu jaunuoliai vieni iš kitų mokosi toleracijos, pagarbos tautų istorijai, demokratijos,  kalbų, susipažįsta su kitų tautų kultūra ir pristato savą. Atsisveikindamas Krasnogorsko rajono savivaldybės meras B. Raskazovas perdavė dovaną Plungės rajono savivaldybės merui A. Klimui. Tai laikrodis, kuris simbolizuoja ilgametę draugystę tarp šių miestų – partnerių. B. Raskazovas džiaugėsi, kad pratęsta bendradarbiavimo sutartis (2013-06-15) tik įrodo, kokie svarbūs yra šie užsimezgę santykiai tarp kultūros, sporto, jaunimo atstovų, ir išreiškė viltį, kad sustiprės bendradarbiavimas tarp verslo organizacijų.

     Plungiškių delegacijos vadovės parvežė ir oficialų Krasnogorsko rajono savivaldybės mero Boriso Raskazovo kvietimą dalyvauti XII Krasnogorsko kūrybinio jaunimo festivalyje „Naujas pasaulis“ („Novij mir“), kuris vyks 2013 m. lapkričio mėnesį. Į festivalį yra kviečiamos ir kitų Krasnogorsko rajono savivaldybės miestų  partnerių komandos iš Tukumo, Irpenio, Iziumo, Mankovkos, Koreličiaus, Slivnicos (Bulgarijos Respublika), Vongroveco (Lenkijos Respublika).

     Delegacijos dalyvių ir jų tėvelių vardu, dėkoju Plungės rajono merui Albinui Klimui bei Administracijos direktorei Astai Beierle Eigirdienei už suteiktą galimybę dalyvauti šiame jaunimo projekte.
 

Koncertas Krasnogorsko centrinio parko „Skazočnij“ scenoje. Prie mauzoliejaus
Sporto salė Stovykla

 

Delegacijos vadovė Lolita Vaitkevičienė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.