readabler
domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init
action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/plunge/domains/plunge.lt/public_html/wp-includes/functions.php on line 6114Plungės rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su Berlyno žemės Trebnico miesto (Vokietijos Federacinė Respublika) jaunimo centru, įgyvendino projektą „Mažumų ir regionų tapatybė Europoje – kūrybiškumo seminaras“.
Kovo 10 – kovo 17 dienomis penkiolika Plungės rajono moksleivių – Beatričė Bagužytė, Evelina Banytė, Emilija Zavadzkytė, Arnas Puidokas, Alvita Viršilaitė, Adomas Gedvilas, Remigija Vilniūtė, Agnė Zeringytė, Justė Šalkauskaitė, Matas Vaitkus, Neringa Gerulskytė, Ieva Pilitauskaitė, Gintarė Petraitytė, Agnė Viršilaitė, Lukas Dargis – bei du Plungės rajono savivaldybės atstovai – Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Agnė Stankūnienė ir Plungės rajono savivaldybės mero patarėjas Mantas Česnauskas – kartu su dalyviais iš Lenkijos, Vokietijos, Slovakijos dalyvavo projekto „Mažumų ir regionų tapatybė Europoje – kūrybiškumo seminaras“ renginiuose.
Renginio pradžioje dalyviai pasirinko dominančią meno sritį – dailė (grafičiai), šokiai (repo), filmo kūrimas, siuvimas (mada) – ir dirbo su tos srities specialistais. Moksleiviai per skirtingas meno sritis turėjo atskleisti projekto idėją. Kiekvieną vakarą vyko vis skirtingi užsiėmimai: dažė kiaušinius, dalyvavo Eurovizijos konkurse, kuriame Lietuviai laimėjo I vietą, leido laiką šokių aikštelėje, dalyvavo protų mūšyje.
Viso projekto metu buvo bendraujama anglų kalba. Kovo 11 d. vyko prisistatymai, kuriuose kiekvienos valstybės dalyviai pristatė savo šalį. Lietuvos atstovai visiems pristatė, kuo svarbi ši diena jų valstybėje, giedojo himną, vaišino tradiciniais patiekalais, mokė šokti kitų šalių atstovus.
Trečiadienį visi projekto dalyviai vyko į Vokietijos sostinę Berlyną, kur aplankė žymiausias Berlyno vietas ir žaidė „miesto žaidimą“, kurio metu turėjo įvykdyti tam tikras užduotis: nusifotografuoti (selfie) prie Berlyno sienos, sužinoti, kuriame viešbutyje M. Jacksonas per balkoną parodė savo sūnų Princą Michael II, bei kitas užduotis.
Ketvirtadienį visi ruošėsi pasirodymams, suvažiavo svečiai, ir kiekviena meno grupė pristatė savo darbus: siuvinėjimo (mados) grupė surengė pasiūtų rūbų kolekcijos mados šou, dailės grupės surengė savo darbų pristatymus, šokių grupė parodė visų keturių šalių tradicinių ir modernių šokių kompozicijas, kurias išmoko projekto metu, filmavimo grupė parodė savo kurto scenarijaus ir savo vaidintą filmą.
Jaunimas turėjo įsimintą savaitę. „Yra tekę išvažiuoti į užsienį su būreliu, tačiau tokiame projekte dar būti neteko, todėl man tai buvo ypač įdomi patirtis. Atvykę dirbome pasiskirstę keliose veiklos grupėse. Aš buvau piešimo grupėje: piešėme ant drobės, ant sienų, ant paprasčiausio popieriaus ar kartono, piešinius darėme iš savo kūno kontūrų, visuose piešiniuose akcentavome savo šalies kalbą,“– prisimena Beatričė Bagužytė, „Labai patiko bendrauti su kitų tautų jaunimu. Susipažinau su jų kultūromis. Galėjo trukti ilgiau,“ – Luko Dargio mintys. „Šokių grupėje mokėmės tradicinių ir šiuolaikinių šokių paslapčių, per tokį trumpą laiką sukūrėme šokio kompoziciją iš tradicinių šalių šokių ir modernių šokių elementų, taip pat išmokome nepasiduoti ir siekti rezultatų, nors iš pradžių ir nelabai gerai viskas sekasi. Prieš šokių pristatymą visi šiek tiek jaudinomės, tačiau po jo džiaugiamės rezultatais ir neveltui įdėtomis pastangomis,“ – kalbėjo Agnė Viršilaitė. „Filmų kūrimo darbo grupėje teko prisiliesti prie filmo kūrimo subtilybių. Nors padirbėti teko visai trumpai, bet jau sužinojome, kaip išvystyti pagrindinę filmo idėją, kaip sukurti rišlų, intriguojantį scenarijų. Paaiškėjo, kiek daug niuansų iškyla prieš pradedant filmavimo darbus ir kiek daug pastangų ir kantrybės reikia norint nufilmuoti vieną tobulą sceną. Užplūdo didelis džiaugsmas, kai pamatėme savo pastangų vaisių, ir net sunku patikėti, kaip iš atskirų siužeto detalių gali išeiti vientisas, gražus, gilią prasmę turintis filmas,“ – pasakojo Gintarė Petraitytė.
Informaciją parengė: Projekto vadovė, Strateginio planavimo ir investicijų sk. vyr. specialistė Agnė Stankūnienė