Plungės rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su Berlyno Žemės Trebnico miesto (Vokietijos Federacinė Respublika) jaunimo centru, įgyvendino projektą „Dalyvavimas. Europa. Ateitis“.
Lapkričio 26 – gruodžio 3 dienomis penkiolika Plungės rajono moksleivių – Austėja Vaičiūtė, Gabrielė Drakšaitė, Agnė Staupelytė, Ema Paulauskaitė, Emilija Jonauskaitė, Emilija Kėsutė, Gintarė Antanaitytė, Greta Zaboraitė, Jokūbas Kėsas, Kipras Šukys, Lukas Liutikas, Vilius Šlimas, Ramunė Vengalytė, Andrius Sigitas Stančikas, Linas Adomavičius – bei du Plungės rajono savivaldybės atstovai – Jurga Venckuvienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus jaunimo reikalų koordinatorė
ir Plungės rajono savivaldybės administracijos Protokolo skyriaus specialistė Ingrida Uznevičiūtė – kartu su dalyviais iš Lenkijos, Vokietijos, Slovakijos dalyvavo projekto „Dalyvavimas. Europa. Ateitis“ renginiuose.
Renginio pradžioje dalyviai pasirinko dominančią meno sritį – komiksas, šokiai, teatras, radijas – ir dirbo su tos srities specialistais. Moksleiviai per skirtingas meno sritis turėjo atskleisti projekto idėją.
Kiekvieną vakarą vyko vis skirtingi užsiėmimai:
šalys rengė nacionalinius vakarus; Lietuvos atstovai visiems pristatė savo miestą, akcentavo, kuo svarbūs šie metai mūsų valstybei, vaišino tradiciniais patiekalais, mokė šokti lietuvių liaudies šokių;
vyko „Eurovizijos“ konkursas, kuriame lietuviai laimėjo I vietą;
kas vakarą jaunimas laiką leido šokių aikštelėje.
Viso projekto metu buvo bendraujama anglų kalba.
Vieną dieną visi projekto dalyviai vyko į Vokietijos sostinę Berlyną, kur aplankė žymiausias Berlyno vietas, lankėsi Europos Parlamento atstovybėje, klausė jaunimo atstovės paskaitos apie šio laikmečio jaunų žmonių problemas, dalyvavo diskusijose, kaip suvienyti Europos Sąjungos jaunus žmones, kad jie kuo mažiau patirtų dabarties problemų.
Paskutinę dieną atvyko viešnia iš Europos Parlamento, ir kiekviena grupė pristatė savo darbus: komiksų grupė surengė pieštų komiksų parodą, paruošė įgarsintą filmuką; radijo grupė paruošė laidą, kurioje pristatė, kokia Europa bus po dvidešimties metų; šokių grupė pašoko tradicinį lietuvių šokį ir modernių šokių kompozicijas, kurias išmoko projekto metu; teatro grupė parodė savo kurto scenarijaus spektaklį, kuris atspindėjo Europos Sąjungos problemas.
Jaunimo įspūdžiai iš šios savaitės:
„Atvykus buvo niūru, bet, pradėjus bendrauti su kitų šalių jaunimu, nuomonė pasikeitė. Įdomi patirtis. Dirbome pasiskirstę keliomis veiklos grupėmis. Aš buvau šokių grupėje, kurioje šokome vadovės pastatytus šokius, pristatėme savo tautinius šokius, taip pat ruošėme rytinius „warm- up“. Man labai patiko šis projektas. Susipažinau su kitų šalių bendraamžiais, turėjau galimybę patobulinti anglų kalbos žinias“, – prisimena Vilius.
„Labai patiko bendrauti su kitų tautų jaunimu. Susipažinau su jų kultūromis. Tikėjau, kad bus gerai, bet kad taip smagiai, tai tikrai netikėjau. Galėjo trukti ilgiau“, – Jokūbo mintys.
„Dalyvavimas projekte suteikė daug žinių, privertė išeiti iš komforto zonos. Dirbau teatro grupėje, kurioje per kelias dienas pastatėme spektaklį. Nors padirbėti teko visai trumpai, bet jau sužinojome, kaip išvystyti pagrindinę pasirodymo idėją, kaip sukurti rišlų, intriguojantį scenarijų. Užplūdo didelis džiaugsmas, kai pamatėme savo pastangų vaisių, net sunku patikėti, kaip iš atskirų siužeto detalių gali išeiti vientisas, gražus, gilią prasmę turintis spektaklis“, – pasakojo Ema.
„Dalyvavau radijo darbo grupėje. Mūsų galutinis tikslas buvo radijo laida „Trebnitz 2037“. Šioje laidoje pristatėme, kokia, mūsų manymu, Europa bus po dviejų dešimtmečių. Džiaugiuosi, kad dalyvavau šiame projekte“, – pasidalijo prisiminimais Linas.
Informaciją parengė Projekto vadovė jaunimo reikalų koordinatorė Jurga Venckuvienė