Plungės jaunimas dalyvaus projekte „Pažink gamybą kitaip“

2015-03-24

         Š. m kovo 18 dieną Plungės jaunimą pasiekė džiugi žinia – Plungės savivaldybė pateko tarp dešimt savivaldybių, kurios dalyvaus projekte „Pažink gamybą kitaip“.

         Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgyvendina projektą „Integruotos jaunimo politikos plėtra“, finansuojamą Europos socialinio fondo ir valstybės biudžeto lėšomis, kurio tikslas – stiprinti valstybinį ir nevyriausybinį sektorių, dirbantį su jaunimu, kurti, skatinti ir stiprinti bendradarbiavimo tarp nevyriausybinių sektorių formas.

         Balandžio-gegužės mėnesiais organizuojamas novatoriškas, inotyvus, skatinantis jaunimo verslumą projektas „Pažink gamybą kitaip“.

         „Pažink gamybą kitaip“ – tai projektas, kurio metu dešimtyje Lietuvos savivaldybių vyks susitikimai su vietos verslininkais, savivaldybių darbuotojais, bus gilinamasi į vietos probleminius klausimus, tokius kaip: kodėl sunku pasirinkti profesiją, jaunimo nedarbas, specialistų kompetencijų trūkumas ir panašiai. Projekto metu jaunimas bus supažindinamas su verslo kūrimu, pradedant idėja, baigiant partnerių paieškomis ir reikalingų dokumentų bei investicinio krepšelio sudarymu.

         Projektą sudarys trys etapai. Pirmame etape projekto organizatoriai vykdys susitikimus su vietos verslininkais, siekiant išsiaiškinti, kaip jaunimui produktyviausiai būtų galima praleisti dieną jų įmonėje. Pirmasis etapas Plungėje prasidės balandžio 20-26 dienomis. Dalyvauti projekte yra pakviestos dvi gamybinės įmonės – „Plungės tekstilė“ ir „Plungės kooperatinė prekyba“ (įmonės dar gali pasikeisti). Antrame etape Savivaldybės atrinkta 30 jaunų žmonių grupė dalyvaus išvykose į įmones, kuriose galės išbandyti veiklas, dalyvauti įmonės gamybos grandyse, užduoti klausimus. Trečio etapo metu planuojama surengti diskusijas su Verslininkų asociacijos nariais, savivaldybių atstovais ir projekte dalyvavusiais jaunuoliais tam, kad būtų išaiškintos priežastys, trukdančios jaunam žmogui įsilieti į rinką versle.

         Laukiami projekto rezultatai  – įvykę susitikimai su vietos verslininkais ir jaunimu dešimtyje Lietuvos savivaldybių, parengtos rekomendacijos savivaldybėms ir LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei Švietimo ir mokslo ministerijai, atsakant į klausimą,  ko trūksta, kad verslumas bei profesinis orientavimas būtų skatinamas efektyviau vietos bei nacionaliniu lygmeniu.

 

Projekto Plungėje koordinatorė,
jaunimo reikalų koordinatorė Lolita Vaitkevičienė
lolita@plunge.lt, (8 448) 73 117

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.