Plungės jaunimas dalyvaus „Erasmus +“ projektuose

2015-03-20

       Š. m. kovo 16 dieną Klaipėdos miesto savivaldybės administracijoje vyko Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros organizuotas informacinis seminaras apie Europos Sąjungos programą „Erasmus+“.

       Pagrindinis seminaro tikslas – pristatyti ES programos „Erasmus+“ jaunimo sritį ir jos galimybes, skatinti  organizacijų atstovus naudotis programa, teikti kokybiškas paraiškas ir gauti finansavimą projektams į gyvendinti.

       Seminare buvo pristatomi programos tikslai, remiamos veiklos ir reikalavimai, registracija ECAS sistemoje, elektroninės paraiškos pildymo ir pateikimo taisyklės. Taip pat vyko praktiniai užsiėmimai, skirti partnerių paieškoms, idėjų generavimui.

       Renginyje dalyvavo Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Vida Saukalienė, jaunimo reikalų koordinatorė Lolita Vaitkevičienė, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Rasa Jonušienė bei Senamiesčio mokyklos mokinės Birutė Grigalauskytė ir Ieva Mačerauskaitė.

       Dalyvavusiųjų nuomone, būtina pasidalyti gerąja patirtimi, į gyta seminaro metu, su kitais, tačiau norėtųsi, kad iniciatyvos kiltų iš paties jaunimo. Todėl kovo 19 dieną Kultūros ir sporto skyriuje susitiko seminaro dalyvės ir aktyvus jaunimas iš mokyklų savivaldų, NVO „Krantas“.

      Jaunimo nuomone, labai į domu dalyvauti tarptautiniuose jaunimo projektuose, kuriuose į gaunama neį kainojamos patirties, todėl reikia teikti paraišką „Jaunimo mainams“. Tačiau ilgiau diskutuota apie galimybes dalyvauti „Struktūrinio dialogo projektuose“. Susirinkusiųjų nuomone, Lietuva yra gana toli pažengusi jaunimo politikos srityje, todėl savo patirtimi galėtų pasidalyti su būsimais naujais Savivaldybės partneriais – Gruzijos Kvareli savivaldybe, kurioje matomos tik mažos darbo su jaunimu užuomazgos.

       Kas tai yra „Strukrūrinio dialogo projektai“?  Šiais projektais jaunuoliai skatinami aktyviai dalyvauti demokratiniame Europos gyvenime, išreikšti savo nuomonę apie tai, kaip Europoje turėtų būti formuojama jaunimo politika.

       Kimbam į darbą! O kai labai nori, dažniausiai ir pasiseka.

 

Jaunimo reikalų koordinatorė

Lolita Vaitkevičienė

  

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.