Plungės irkluotojai Pasaulio jaunių ir jaunimo irklavimo čempionate

2022-09-06
2022-08-31_09-04 Vengrijoje, Segedo mieste, vyko Pasaulio jaunių ir jaunimo irklavimo čempionatas. Lietuvos rinktinę atstovavo du Plungės SRC kanojų irkluotojai – Edvinas Šakinis ir Mantas Skarulskis
Irkluotojai Mantas Skarulskis ir Edvinas Šakinis, treneris Edmundas Gelčinskas (viduryje)

Rugpjūčio 31 d. – rugsėjo 4 d. Vengrijoje, Segedo mieste, vyko Pasaulio jaunių ir jaunimo irklavimo čempionatas. Šiame čempionate Lietuvos rinktinę atstovavo du Plungės SRC kanojų irkluotojai – Edvinas Šakinis ir Mantas Skarulskis.

Edvinas Šakinis varžėsi jaunimo (U23) amžiaus grupėje, 500 m ir 1000 m nuotolio trasose vienviete kanoja, o Mantas Skarulskis – 500 m nuotolio trasoje, keturviete kanoja jaunių (U18) amžiaus grupėje.

1000 m atrankiniame plaukime Edvinas nuotolį įveikė per 4 min 34 sek ir į pusfinalio plaukimą nepateko.

500 m nuotolio plaukime vienviete kanoja Edvinas atrankinį etapą įveikė sėkmingiau. Įveikęs distanciją per 1 min 56 sek, plungiškis pateko į pusfinalį. Pusfinalyje Edvino laikas buvo 1:58.89 sek ir į finalinius plaukimus jam patekti nepavyko.

Kitam Plungės SRC irkluotojui Mantui Skarulskiui sekėsi geriau. Jis su keturviete kanoja įgulą, kurioje kartu su Mantu plaukė Kiril Suchorukov, Adas Stefanovič ir Dainius Medeksa, atrankiniame etape 500 m nuotolį įveikė per 1 min 53 sek ir užsitikrino vietą pusfinalyje. Jame Lietuvos rinktinės įgula 500 m atstumą įveikė per 1:42.95 sek. Toks užfiksuotas laikas leido Lietuvos rinktinei patekti į finalą. Finaliniame plaukime Mantas Skarulskis su įgulos draugais 500 m nuotolį įveikė per 1:54.80 sek ir užėmė 8-ąją vietą.

Edvinui Šakiniui tai buvo antrasis tarptautinis čempionatas šią vasarą. Birželio pabaigoje Edvinas atstovavo rinktinę Serbijos vykusiame Europos jaunių ir jaunimo irklavimo čempionate. Mantui Skarulskui tai buvo pirmasis toks rimtas čempionatas, kuriame jis atstovavo Lietuvos jaunių rinktinę. Abu Plungės SRC irkluotojus treniruoja Edmundas Gelčinskas.